Reklama

13 produktów przyspieszających wzrost włosów

Istnieją produkty, które posiadają składniki odżywcze sprawiające, że cebulki stają się silne, a włosy lśniące. Wśród tych składników znajduje się witamina B oraz biotyna, które przyczyniają się do szybszego wzrostu włosa oraz zdrowiej skóry głowy. Biotyna występuje w wielu produktach, więc jest mało prawdopodobne, że posiadasz jej niedobór. Zdrowie włosów zależy od tego, co jemy, a nie od produktów, które na nie nakładamy. Szybkość ich wzrostu uzależniona jest od genów, jednak możesz im w tym pomóc, zwiększając swój metabolizm. Aby przyśpieszyć wzrost włosów, zmniejszyć ich wypadanie, zapobiec łupieżowi oraz polepszyć stan skóry głowy, potrzebujesz dostarczyć swojemu organizmowi białko, a także witaminy i minerały takie jak witamina B, C, A, D, selen, cynk, kwas foliowy oraz żelazo. Potrzebujesz również dużą ilość kwasów tłuszczowych omega 3, które pomagają utrzymać nawilżenie włosów. Spożywając produkty zawierające wszystkie lub prawie wszystkie wymienione powyżej składniki, sprawisz, że twoje włosy będą długie, zdrowe i grube.

Marchewki

Marchewki zawierają beta-karoten, który wspomaga wzrost włosa. Jedząc to warzywo w postaci surowej lub ugotowanej, możesz cieszyć się zdrową skórą głowy oraz wzmocnić słabe włosy.

Pomidory

Pomidory pomagają uniknąć wypadania oraz zniszczenia włosów, ponieważ zawierają antyoksydanty oraz likopen.

Ostrygi

Wypadanie włosów oraz łupież mogą być spowodowane niskim poziomem hormonów zwanych androgenami. Ostrygi bogate są w cynk oraz pobudzają produkcję androgenów.

Słodkie ziemniaki

Te przepyszne warzywa zawierają dużą ilość beta-karotenu, który zamieniany jest w witaminę A, pobudzającą skórę głowy oraz poprawiającą wygląd włosów. Witamina ta jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania komórek w organizmie oraz wytwarzania naturalnych olejów przez skórę głowy. Słodkie ziemniaki są idealnym rozwiązaniem na swędzącą głowę oraz łupież.

Banany, piwo, owies oraz rodzynki

Wszystkie te produkty zawierają krzemionkę, która sprawia, że włosy stają się grubsze, mocniejsze oraz bardziej wytrzymałe. Mimo, że piwo zawiera sporą ilość tego minerału, to optymalną jego ilością dla kobiet jest 1 szklanka, a dla mężczyzn dwie szklanki dziennie.

Owoce i warzywa

Są one bogate w witaminę C, która wspomaga wchłanianie żelaza przez nasz organizm. Zbyt mała jej ilość sprawia, że włosy stają się suche i słabe. Najlepszymi źródłami tej witaminy są brokuły, zielone warzywa liściaste, zielona papryka, cytrusy oraz truskawki.

Produkty bogate w żelazo

Żelazo jest niezbędne do wzrostu włosów, a można je znaleźć w melasie, zielonych warzywach liściastych, porze, orzechach nerkowca, suszonych owocach oraz jagodach. Aby wspomóc wchłanianie żelaza, możesz zażywać również witaminę C.

Omega 3

Kwasy tłuszczowe omega 3 są bardzo ważne, ponieważ nasz organizm nie jest w stanie wyprodukować ich samemu. Kwasy te potrzebne są między innymi do wytwarzania przez skórę głowy olejków, które nawilżają włosy. Możesz je znaleźć w tłustych rybach takich jak łosoś, śledź, sardynki, pstrąg oraz makrela, a także w roślinach takich jak awokado, nasiona dyni czy orzechach włoskich.

Produkty pełnoziarniste

Produkty takie jak jęczmień, owies, gryka, proso afrykańskie czy rosplenica perłowa wspomagają wzrost włosów. Zawierają one cynk, witaminę B oraz żelazo, które mają pozytywny wpływ na ich cebulki. Składniki te regulują również hormony, które są odpowiedzialne za szybkość wzrostu włosa oraz jego grubość.

Jajka

Jajka zawierają 4 podstawowe minerały, to znaczy cynk, selen, siarkę oraz żelazo. Oprócz tego bogate są w biotynę oraz witaminę B, które wspomagają wzrost włosów i białko pomagające transportować tlen do cebulek włosów. Wprowadzenie do twojej diety jajek, podniesie ilość żelaza oraz białek w organizmie przyczyniając się do wzrostu włosów.

Zielona herbata

Zielona herbata zawiera polifenole, które pomagają w utrzymaniu zdrowej skóry głowy. Możesz myć włosy zieloną herbatą lub jeśli masz problemy z łupieżem wetrzeć ją w skórę głowy.

Jedz ryby

Jeśli marzą ci się długie włosy, to ryby powinny być podstawą twojej diety, ponieważ są one źródłem ciężko dostępnych witamin wspomagających wzrost włosów. Aby wprowadzić ryby do swojej diety, stosuj się do poniższych wskazówek:

  • zrób rybne curry
  • jedząc na mieście, zamawiaj rybę i frytki
  • zastąp burgery z kurczakiem burgerami rybnymi
  • jedz ryby co najmniej raz w tygodniu

Biotyna

Biotyna jest rozpuszczalną w wodzie witaminą z grupy B, która wspomaga wzrost włosów oraz pomaga utrzymać zdrową skórę głowy. Można ją znaleźć w orzechach, brązowym ryżu oraz owsie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama