Reklama

Jak otworzyć wino bez korkociągu?

Wyobraź sobie, że jest cichy, idealny sobotni wieczór. Wszystkie zmartwienia tygodnia zostawiłaś za sobą, myśli o pracy wyparowały, a obok ciebie siedzi twoja druga połowa. Wprawiona w romantyczny nastrój, sięgasz po butelkę wina i... nagle czar chwili pryska z powodu braku korkociągu. Nie przejmuj się, zdradzimy ci sposoby, które pomogą ci uratować wieczór. Okazuje się, że niemal prawie każdą rzecz da się wykorzystać do otwarcia butelki.

Reklama

Kieszonkowy nóż

Możesz usunąć korek za pomocą kieszonkowego noża. Ostrze powinno być na tyle małe, aby przeszło przez szyjkę butelki razem z korkiem. Niektórzy uważają, że najlepiej nada się do tego ostrze ząbkowane. Delikatnie włóż nóż w korek. Teraz poruszaj nim w lewo i prawo, delikatnie wyciągając korek z butelki.

Jeśli przypadkowo nóż utknął w korku pod kątem, a nie pionowo, to pamiętaj, aby umieścić butelkę na twardym podłożu, ponieważ szyjka bardzo łatwo może się potłuc.

Spinacz i długopis

Weź dwa spinacze i długopis. Wyprostuj spinacze w taki sposób, aby kształt litery "U" pozostał na obu jego końcach. Umieść jeden koniec pomiędzy korkiem a butelką, tak aby drugi koniec wystawał. Kiedy spinacz będzie na końcu korka, przekręć go i powtórz wszystko z drugim spinaczem.

Wyprostuj do końca części spinaczy, które wystają z butelki i zwiń je razem. Umieść długopis lub ołówek w powstałym otworze, a następnie delikatnie wyjmij korek.

Śrubokręt i płaskie kombinerki

Znajdź śrubokręt i kombinerki z płaskimi szczypcami. Im szerszy śrubokręt, tym lepiej. Wkręć go w korek tak, aby wystawał na 1.5 cm.

Za pomocą kombinerek zacznij wyciągać śrubokręt z korka. Razem z nim powinien wyjść również korek. Do tego zadania możesz również użyć obcęgów.

Druty i kombinerki

Będziesz potrzebował stalowego druta (na przykład takiego, którego używa się do robienia wieszaków). Jeśli to konieczne, wyprostuj go.

Przy pomocy kombinerek, zegnij centymetr druta pod kątem 30 stopni. Delikatnie umieść drut między korkiem a szyjką butelki. Haczyk z druta musi znajdować się poniżej poziomu korka. Następnie delikatnie pociągnij, wyjmując korek.

Zaleca się założenie rękawiczek, ponieważ drut może skaleczyć ręce.

Śruba i uchwyty do kukurydzy

Jeśli wymienisz kombinerki z powyższej metody i zastąpisz je uchwytami do kukurydzy i śrubką, to możesz stworzyć coś na wzór korkociągu. Śruba przejmie rolę jego pionowej części, a uchwyt od kukurydzy- poziomej. Pamiętaj, aby uchwyt był mniejszy niż łeb śruby. Ostrożnie umieść śrubę w korku na 7.5 ml jej długości. Upewnij się, że uchwyt jest dobrze przymocowany. Przy pomocy palca wskazującego i środkowego, pociągnij go do góry. Dzięki temu bezpiecznie usuniesz korek z butelki.

Nóż i długopis

Metoda ta polega bardziej na wpychaniu korku w butelkę, niż jego wyciąganiu. Wbij w korek coś ostrego. Pozwoli to na zmniejszenie ciśnienia w butelce przed wepchnięciem do niej korka. Umieść butelkę na podłodze lub innej twardej, stabilnej poziomej powierzchni. Wepchnij korek, używając długopisu lub innego (nieostrego) przedmiotu, który pasuje do szerokości korka i szyjki butelki.

Butelka powinna być tak zlokalizowana, aby w przypadku wylania się wina po wepchnięciu do niego korka, nie była skierowana w kierunku innych osób,

Młotek i małe gwoździe

Będziesz potrzebować młotka i 5 małych gwoździ. Ostrożnie wbij je w korek przy pomocy młotka, tak aby stworzyły linię. Między gwoździami powinny być odstępy. Użyj części młotka, która służy do wyciągania gwoździ i wyjmij korek.

Jeśli nie nie możesz wyjąć korka, to wbij z powrotem gwoździe, jednak tym razem prostopadle do poprzedniej linii. Spróbuj ponownie wyjąć je częścią młotka przystosowaną do wyciągania gwoździ.

A kiedy wreszcie otworzysz wino... to przyjdzie czas, aby napełnić kieliszek partnera i zrelaksować się. Miłego wieczoru!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama