Reklama

Życzenia wielkanocne 2021: Oto kilka propozycji

Święta Wielkanocne tuż za rogiem. Dlatego już teraz warto poszperać za życzeniami z tej okazji. Tradycja nakazuje, aby wysłać je swoim bliskim z odpowiednim wyprzedzeniem. Powinny też zawierać odpowiednie frazy i nawiązywać do radości i zwycięstwa życia nad śmiercią. Jak złożyć życzenia na Wielkanoc? Oto kilka propozycji na 2021 rok.

Święta Wielkanocne: Czas radości i wysyłania życzeń


Święta wielkanocne, a dokładniej Święta Zmartwychwstania Pańskiego, to czas radości, nadziei oraz  zwycięstwa życia nad śmiercią. Wierni upamiętniają w tym okresie Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W tym roku, z racji pandemii koronawirusa i związanych z nią obostrzeń, celebrowanie może być znacznie bardziej utrudnione, zwłaszcza w kościele. Niemniej jednak nie należy rezygnować z pięknej i długiej tradycji dzielenia się z bliskimi oraz znajomymi radosnymi życzeniami. Najczęściej wysyłane są one drogą elektroniczną, albo SMS-ami. W zależności od adresata życzenia mogą być oficjalne, ale w przypadku przyjaciół czy bliskiej rodziny nierzadko redaguje się je z przymrużeniem oka i dużą doza humoru. Poniżej można znaleźć kilka propozycji życzeń wielkanocnych 2021.

Życzenia wielkanocne tradycyjneŻyczenia bardzo tradycyjne mogą brzmieć na przykład tak: Serdeczne, najszersze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Oby były przepełnione uśmiechem, nadzieją i radością czerpaną z towarzystwa najbliższych, a poświęcone jajka, wędliny i słodkości smakowały jeszcze wyborniej niż zwykle. Mokrego dyngusa, który symbolizuje obfitość!

***
Inna propozycja zakłada taką kompozycję słów: Zdrowych i bardzo radosnych świąt Wielkanocnych; wypełnionych uśmiechem, zrozumieniem i miłością. By ten szczególny czas obfitował w spotkania w gronie najbliższych oraz przyjaciół, a wiosenna aura nastrajała do samych pozytywnych wyzwań i działań. Wesołego Alleluja!

***

Życzenia wielkanocne z nadzieją

Wielkanoc to czas wielkiej nadziei i zwycięstwa życia nad śmiercią, gdyż Chrystus zmartwychwstał. Czerpmy zatem z tego radość i z nadzieją spoglądajmy w przyszłość. Niech Opatrzność i dobry los obdarowuje Was i Wasze rodziny tym, co najlepsze. 

***

Z okazji świąt Wielkanocnych chcę złożyć Ci najserdeczniejsze i płynące proste z serca życzenia; smacznego jajka oraz obfitego Lanego Poniedziałku. Życzenia wielkanocne składa...

***

Wielkanocne życzenia mogą być też rymowane

Skoro tylko nadejdzie świąteczny wielkanocny poranek, 

Niech stół zapełni się mnóstwem kolorowych pisanek.

Oby zagościło na nim kilka radosnych zajączków srebrzystych

I by nie brakowało wśród nich apetycznych bab puszystych

Nastroju wyśmienitego i  śmiechu rubasznego 

Jajka smakowitego i baranka lukrowanego! ***


Od zajączka wielkanocnego prezentów bez liku;

Mnóstwa kolorowych pisanek w świątecznym koszyku;

Mazurka lukrowanego, baranka barwionego,

Stołu suto zastawionego i Dyngusa w wodę obfitego!
Planuj zakupy i znajdź najnowsze promocje w sklepach z ding.pl

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama