Reklama

Jak zrobić pisanki farbowane krawatami?

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Najwyższy czas pomyśleć o świątecznej dekoracji stołu i domu. W przeciwieństwie do brudzenia rąk w farbie i tuszu podczas malowania jajek, znamy metodę łatwą, prostą i czystą. Dowiedz się jak w kreatywny sposób przygotować świąteczne pisanki.

Rzeczy, których potrzebujesz

  • jajka
  • 100% jedwabny szalik lub krawat
  • 1/2 metra białego materiału, bawełny
  • zapięcia do torebek lub kawałki sznurka
  • 3 łyżki octu

Poszukaj w zakamarkach domu, jedwabnych krawatów lub apaszek. Miej pewność, że są one już nie używane przez domowników. Chyba nie chcesz w domu awantury, że pocięłaś ulubiony krawat męża. Jeżeli nie znajdziesz takowych w domu, wybierz się do sklepu z używaną odzieżą. Tam z pewnością znajdziesz krawaty za parę gorszy, których nie będzie żal pociąć.

Porozcinaj krawaty, wytnij metki, zbędne szwy. Staraj się uzyskać z niego jak najwięcej materiału. Rozłóż materiał i wytnij z nich kwadraty. Przyłóż jajko i dopasuj tak by materiał pokrył całe jajko. Wykrój kwadrat z nadmiarem, by móc związać materiał. Zawiń jajka w materiał i zwiąż u góry zapięciem do torebek lub kawałkiem sznurka.

Następnie potnij biały materiał, starą białą poszewkę lub prześcieradło, również w kwadraty. Owiń jajka białym materiałem i zawiąż u góry sznurkiem. Gdy owiniesz wszystkie jajka, przełóż je do garnka.

Zalej jajka wodą całkowicie, tak by woda je zakryła. Dodaj 3 łyżki octu. Zagotuj wodę, a następnie zmniejsz ogień, aby jajka się dusiły. Gotuj jajka przez 20 minut. Po tym czasie przełóż jajka (wciąż zawinięte) na ręcznik papierowy lub stary ręcznik.

Gdy jajka ostygną, ściągnij materiały z jajek. Jajka przechowuj w lodówce, aż do momentu, kiedy będziesz przygotowywać dekoracje. Jeżeli chcesz delikatnie jajka nabłyszczyć, posmaruj je olejem spożywczym.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama