Reklama

Jak zrobić kartkę walentynkową z serduszkiem?

Walentynki to tradycyjne święto zakochanych przypadające 14 lutego. W Kościele katolickim tego dnia obchodzi się liturgię św. Walentego, stąd nazwa. To wyjątkowa okazja, by pokazać ukochanej osobie, jak bardzo nam na niej zależy. Wiele osób decyduje się wtedy na zorganizowanie romantycznej kolacji, wyjście do kina czy teatru lub dalszy wyjazd. Ważne jest przede wszystkim to, by mieć dla siebie czas. Pamiątką po walentynkach może być ręcznie wykonana kartka z życzeniami lub wyrażeniem naszych uczuć. Warto zrobić ją samodzielnie – będzie miała indywidualny i wyjątkowy charakter, w przeciwieństwie do gotowych kartek kupionych w sklepie. Sprawdź, jak zrobić wyjątkową kartkę walentynkową.

Jak zrobić kartkę walentynkową z serduszkiem?

Do zrobienia kartki walentynkowej potrzebujemy jedynie grubszego kartonu, nożyczek, kleju i kolorowego papieru. Przydatny będzie też kawałek czerwonego filcu, brokat czy tusz do pieczątek. Popularnym motywem jest kartka w kształcie serca (na zgiętym na pół papierze wystarczy odrysować połówkę serca, a następnie wyciąć i rozłożyć). Na białym kartonie można też wkleić serce wycięte z papieru lub filcu. W zależności od naszych umiejętności możemy też ułożyć kształt serca za pomocą sznurka lub wyciąć je w drewnie. Takie elementy świetnie pasują na front kartki. Kartkę możemy też posypać czerwonym brokatem i podpisać ją sercem zrobionym z odcisków palców (pomocny będzie tusz do pieczątek). W ten sposób nasz prezent zyska bardzo indywidualny charakter.

Życzenia walentynkowe

Równie ważne jak kartka są zapisane w niej życzenia czy wyznanie miłości. Warto przygotować je samodzielnie. Uroczy będzie krótki rymowany wierszyk, ale też kilka prostych słów od serca. Przydatne są też cytaty o miłości z książek, wierszy czy filmów. Kluczowe jest to, by pasowały do naszego związku i obdarowywanej osoby.

Nietypowe kartki walentynkowe

Osoby mające więcej dystansu do siebie i walentynek mogą przygotować zupełnie inną kartkę. Wielbiciele gotowania mogą przyrządzić posiłek w kształcie serca (np. pizzę, jajka sadzone czy mały torcik) z dołączoną karteczką z życzeniami. Wyznanie miłości można też „zapisać” w śniegu lub na ziemi za pomocą kamyków, najlepiej tak, by było widoczne z okien.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama