Reklama

Zdobienie paznokci. Trzy pomysły na wzorki dla niezbyt utalentowanych

W sieci widzisz piękne ozdoby na paznokciach, koleżanki zachwycają stylizacjami swoich pazurków, a tobie brak umiejętności, by stworzyć zapierające dech wzorki? Nie musi tak być. Oto proste triki na zdobienie paznokci, dzięki którym nawet osoby pozbawione talentu artystycznego mogą stworzyć budzące zazdrość stylizacje.

Pomysł pierwszy: Nadrukowane paznokcie

Ciekawym wzorem na paznokciach może być gazetowy nadruk. Aby ozdobić płytkę w ten sposób, wystarczy pomalować paznokcie na biało lub beżowo i poczekać aż wyschną. Weź starą gazetę w paski lub wydrukuj na białej kartce papieru wzór, który chcesz umieścić na paznokciach. Potnij gazetę lub wytnij wzorek i zanurz je w misce wypełnionej alkoholem. Możesz użyć wódki, spirytusu bądź spirytusu salicylowego. Przyłóż mokry papier do paznokcia i odczekaj chwilę, a następnie oderwij go. Poczekaj, aż nadruk wyschnie i pomaluj paznokcie utrwalaczem do lakieru lub lakierem bezbarwnym.

Rada: do zdobienia paznokci wykorzystaj gazety codzienne. Kolorowe magazyny się do tego nie nadają.

Pomysł drugi: Kropki i groszki

Nie masz pomysłu na zdobienie paznokci. Kropki to sposób na szybki i łatwy wzorek. Stworzenie paznokci w groszki to jedno z najprostszych zadań, a takie pazurki będą się wspaniale prezentować, jeśli odpowiednio dobierzesz kolory. Jeśli chcesz stworzyć paznokcie w groszki, pomaluj ich płytkę jednym kolorem, a następnie nabierz na pędzelek ciemniejszy bądź dużo jaśniejszy lakier i delikatnie przyłóż go w kilku miejscach do paznokcia. Pędzel nie powinien w całości dotykać powierzchni paznokcia. Im bardziej go zbliżysz, tym kropki będą większe. Fantazyjne kropki możesz stworzyć też z pomocą lakierów w wielu kolorach.

Paznokcie w kropki będzie ci jeszcze łatwiej stworzyć z pomocą sondy, którą możesz kupić w większości sklepów z kosmetykami lub przez internet. To narzędzie przypominające ołówek, zakończone kulką. Koszt sondy nie przekracza dziesięciu złotych. Z jej pomocą wykonanie kropkowanych paznokcie będzie dziecinnie łatwe. 

Pomysł trzeci: Wodne naklejki

Marzysz o paznokciach w kwiaty, motyle, serduszka czy wieżę Eiffla? Takie wzory wymagają ogromnych zdolności artystycznych. Jednak, zamiast je malować, możesz nakleić. Przewagą wodnych naklejek jest to, że w odróżnieniu od tradycyjnych, można usunąć je wyłącznie z pomocą zmywacza. Takie ozdoby kosztują grosze, a ich nakładanie jest banalne. Wystarczy, że pomalujesz paznokcie na ulubiony kolor i poczekasz, aż wyschną. Odetnij interesujący cię wzór z arkusza i zdejmij folię ochronną. Zanurz naklejkę w wodzie na kilkanaście sekund, a następnie zdejmij ją z kartonu i przyłóż w wybranym miejscu na paznokciu. Jeśli nie uda ci się umieścić jej w odpowiednim położeniu, nie musisz się przejmować, dopóki naklejka nie wyschnie, możesz ją swobodnie przesuwać po płytce. Gdy jest już tam, gdzie powinna być, wysusz paznokieć ręcznikiem papierowym i pomaluj bezbarwnym lakierem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama