Reklama

Triki w makijażu wypróbowane przez profesjonalistów

Na wielu stronach i blogach znaleźć można niezliczone porady, jak wykonać profesjonalny makijaż. Wybraliśmy najciekawsze i według nas najbardziej wartościowe triki i dzielimy się nimi w poniższym artykule.

Wybierz odpowiedni kolor podkładu

Wybierz odpowiedni do twojego odcienia skóry podkład – na rynku dostępne są odcienie od zimnych do ciepłych. Aby dobrać swój idealny kolor, należy nałożyć różne podkłady na linię szczęki i wybrać ten, który zlewa się z kolorem skóry na szyi.

Zawsze dokładnie rozprowadzaj bronzer

Nowoczesne konturowanie oparte jest na delikatnych łukach. Na twarzy nie powinny być widoczne trójkąty czy paski. Wybierz bronzer z lekką konsystencją lub bronzer w kolorze szarobrązowym. Nałóż go tuż nad naturalnym cieniem, jaki tworzą kości policzkowe, aby stworzyć wrażenie szczuplejszej twarzy.

Znajdź idealny kształt brwi

Brwi nadają ton całemu makijażowi, więc ważne jest, aby ich kształt był delikatny. Nadaj im kolor zgodny z kolorem twoich włosów: jeden lub dwa tony jaśniejsze będą idealne dla brunetek, ten sam odcień lub jeden ton ciemniejszy sprawdzi się w przypadku blondynek.

Powiększ optycznie oczy

Czarna kreska poprowadzona wzdłuż górnych rzęs „otworzy oko” i podkreśli rzęsy. Ostra kreska na dolnej powiece nada oczom kształt migdałów i optycznie je zmniejszy.

Eyeliner powinien być dostosowany do kształtu oczu

Każda kobieta może używać do makijażu eyelinera; trzeba tylko dopasować idealnie kształt rysunku do twarzy. Nie należy rysować „skrzydła” zbyt wysoko, gdyż taki zabieg zbytnio zmienia kształt oka. Zewnętrzny kącik „skrzydła” powinien współgrać z kształtem dolnej powieki. Używaj eyelinera mając otwarte oczy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama