Reklama

Sprawdzone sposoby na piękne paznokcie

Pięknie pomalowane paznokcie sprawiają, że nasze dłonie prezentują się efektownie. Odpowiedni kolor, staranne wykonanie mogą stanowić świetne uzupełnienie naszej stylizacji. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na regularne wizyty w salonie kosmetycznym, które wiążą się z wydatkami sięgającymi nawet do 150 zł. Samodzielne zdobienie paznokci nie jest wcale tak trudne, jak się może na pierwszy rzut oka wydawać. Jedyne, co nam jest potrzebne, to odrobina chęci i cierpliwości. Podpowiadamy, jak wyczarować modne i piękne stylizacje.

Reklama

Kilka najprostszych sposobów

Gdy już pomalujemy paznokcie wybranym przez nas lakierem, zastanawiamy się, co można byłoby dodać, aby wyglądały jeszcze lepiej. Jest na to wiele sposobów, które nie wymagają ani dużo wprawy, ani wysiłku. Oczywiście, ważną rolę odgrywa kreatywność. Szczególnie, gdy mowa o zdobieniu paznokci hybrydowych. W tym przypadku można powiedzieć, że wszystko o czym jesteśmy w stanie pomyśleć, jest możliwe do wykonania. Nie musimy jednak bardzo kombinować, żeby urozmaicić nasz manicure. Możemy pomalować jeden paznokieć na inny kolor; najlepiej taki, który będzie pasować do naszego głównego koloru i gotowe.

Ombre

Ciekawym rozwiązaniem jest też metoda ombre. Do wykonania będą nam potrzebne dwa lakiery o kolorach, które naszym zdaniem będą się ładnie łączyć (przykładowo biały i jasny róż) oraz gąbka. Malujemy paznokieć jednym z kolorów, następnie nakładamy drugi, stemplując go do ok. połowy paznokcia. Czynność powtarzamy, aż uzyskamy efekt natężenia koloru, który nas satysfakcjonuje. Zdobienie to jest jednak znacznie prostsze do zrobienia z wykorzystaniem lakierów hybrydowych. Nie musimy się martwić przed nałożeniem kolejnej warstwy naszego ombre, czy poprzednia się nie uszkodzi.

Naklejki na paznokcie

Przejdźmy do kilku metod, które można z łatwością wykorzystać zarówno na lakierze klasycznym jak i hybrydowym. Naklejki to chyba najprostszy sposób, w jaki możemy dodać paznokciom charakteru. Wybór jest ogromny i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Koszt nie jest duży. Cena szablonu, na którym znajdziemy kilka naklejek, wynosi zazwyczaj około 10-15 zł. Przed zakupem zwróćmy szczególną uwagę na rodzaj. Zazwyczaj są to naklejki tradycyjne, które po prostu odklejamy od szablonu i przyklejamy na odpowiednio przygotowaną wcześniej płytkę paznokcia. Mogą to też być naklejki wodne. Ich aplikacja jest równie prosta, jednak wygląda trochę inaczej. Należy wyciąć wybrany przez nas wzór z szablonu i włożyć go na kilka sekund do wody. Naklejka nabierze lepkości i będziemy mogli ją umieścić na paznokciu. Na koniec warto zabezpieczyć zdobienie lakierem typu top coat, aby mieć pewność, że nie odklei się ona po jakimś czasie.

Zdobienia własnoręczne

Gdy nie mamy dużej wprawy, lepiej wybrać wzory podstawowe. Na początek warto zaopatrzyć się w kilka prostych przyborów. Mały, cienki pędzelek pomoże nam w rysowaniu prostych, precyzyjnych linii - nawet gdy nie mamy w tym dużego doświadczenia. Jego koszt sięga około 20 złotych. Sonda do paznokci jest bardzo przydatna w robieniu kropek (kilka takich w innym kolorze niż lakier, którym pomalowaliśmy paznokcie i mamy gotowe zdobienie) oraz wypełnieniu narysowanych wcześniej przez nas zdobień. Z racji niedużej, zaokrąglonej końcówki może też być używana do rysowania wielu wzorów.

Pyłki do paznokci

Rodzajów pyłków do paznokci jest wiele, co daje możliwość uzyskania kilku efektów. Możemy je zastosować przy stylizacji klasycznej jak i hybrydowej, jednak w tym drugim przypadku mamy większe możliwości. Z lakierami klasycznymi sytuacja jest bardzo prosta. Paznokieć pomalowany wcześniej wybranym kolorem posypujemy przed wyschnięciem naszym pyłkiem. Na koniec warto zabezpieczyć całość lakierem top coat, aby powierzchnia paznokcia była gładka.

W kwestii lakierów hybrydowych możliwości jest dużo więcej. Obecnie firmy proponują szeroki wybór pyłków, które dają różnego rodzaju wykończenia. Wystarczy wybrać jeden, który nam się spodobał. Jego aplikacja jest zazwyczaj bardzo prosta.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama