Reklama

Skuteczne sztuczki kosmetyczne, które poprawią naszą urodę w 5 minut

Często budzimy się rano, patrzymy w lustro i dostrzegamy coś, co szpeci naszą twarz - np. pryszcze, skręcone włosy, wysuszone usta. Niestety rzadko mamy wystarczająco wiele czasu, aby skutecznie uporać się z tymi problemami. Chcemy wyjść z domu wyglądając idealnie, ale mamy tylko 10 minut na poprawienie wyglądu. Jak najlepiej poradzić sobie z taką sytuacją? Należy zachować spokój i zastosować pięć prostych sztuczek kosmetycznych, opisanych w poniższym tekście. Nie powinny nam one zająć więcej niż pięć minut!

Reklama

Jak pozbyć się mocno skręconych włosów?

Chyba każdy z nas spotkał się z tym problemem przynajmniej raz w życiu? Wstajemy rano i z przerażeniem odkrywamy, że nasza fryzura przeobraziła się kędzierzawe loki, typowe dla młodzieży w latach 80-tych. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Najczęściej mamy przecież tylko około dziesięciu minut. Na początku zachowaj spokój i zastosuj się do tej instrukcji: Weź pół szklanki wody i zacznij zwilżać nią włosy - kawałek po kawałku. Gdy będą już mokre, sięgnij po pół łyżki oleju migdałowego, wetrzyj go w ręce, a następnie rozprowadź na włosach. Jeśli twoje włosy są mocno skręcone, to staranie wygładź każdy ich fragment i nadaj mu odpowiedni kształt.

Jak upewnić się, że problem ten nie powróci? Pamiętaj, że najlepiej jest myć włosy co drugi dzień. Upewnij się, że wykorzystana w kąpieli woda nie jest zbyt gorąca. Warto używać odżywki z migdałów, orzechów kokosowych lub oleju arganowego. Gdy korzystasz z suszarki do włosów, zadbaj, aby jej powietrze nie było zbyt gorące oraz by urządzenie nie pracowało ze zbyt dużą prędkością.

Leczenie i ukrywanie pryszczy

Jest to klasyczny scenariusz - patrzysz w lustro i widzisz paskudnego pryszcza na swoim nosie lub policzku. Wielka, czerwona krosta przyciąga uwagę każdego, kto na nią spojrzy. Niestety nie mieliśmy czasu wczorajszego wieczora aby zastosować skuteczne leczenie niedoskonałości skóry. Czy możemy zrobić coś rano, jeśli do wyjścia z domu dzieli nas zaledwie kilku minut? Strategia w tym przypadku jest stosunkowo prosta. W pierwszej kolejności musimy staranie umyć twarz mydłem, aby pozbyć się z niej wszelkich zanieczyszczeń. Następnie musimy wykorzystać łyżkę soku z cytryny i odrobinę sody oczyszczonej. Rozprowadź je na skórze w miejscu, w którym pojawił się pryszcz.

Pozwól sodzie oczyszczonej pracować przez około trzy minuty - mniej więcej tyle czasu potrzebować może ludzka skóra do wyschnięcia. Po upływie tego czasu staranie umyj i osusz twarz. Kobiety po zastosowaniu tej kuracji mogą dodatkowo nałożyć makijaż. Jeśli pryszcz (lub inna niedoskonałość skóry) jest czerwony, najlepiej skorzystać z korektora o kolorze zielonym - dzięki temu pryszcz stanie się mniej widoczny. Upewnij się jednak, czy stosowany przez ciebie makijaż posiada właściwości nawilżające i czy skutecznie chroni skórę przed działaniem słońca. Proste, prawda?!

Pozbądź się worków pod oczami w 5 minut!

Worki pod oczami to najnormalniejsza rzecz na świecie. Wszyscy musimy się z nimi mierzyć od czasu do czasu - najczęściej po nieprzespanej nocy lub w sytuacji wielkiego zmęczenia. Jeśli chcemy się ich skutecznie pozbyć musimy pobudzić cyrkulację krwi w tym krytycznym obszarze naszej twarzy. Na początku umieść dwie małe łyżeczki w zamrażarce. Teraz możesz spokojnie się ubrać, zjeść śniadanie i/lub spakować wszystkie potrzebne rzeczy. Wyciągnij schłodzone łyżki po około 3-4 minutach i umieść je pod swoimi oczami (najlepiej w regularnych, trwających około 20 sekund odcinkach czasowych). Kuracja ta pomoże nam skutecznie zmniejszyć te widoczne objawy zmęczenia.

Potrzebuję odżywki!

Czy twoje włosy po obudzeniu często bywają suche i niezbyt lśniące? Jak poradzić sobie z tym problemem, gdy musimy szybko wyjść z domu? Będziemy potrzebować kilku rzeczy: wody, olejku kokosowego oraz małej butelki z rozpylaczem. Niektórzy ludzie lubią dodawać również odrobinę aloesu, jednak wtedy substancja staje się nieco trudniejsza do wymieszania.

Pamiętaj, aby wykorzystana woda była letnia. Olejek kokosowy nigdy dobrze nie wymiesza się w zimnej wodzie. Umieść te składniki, mocno wstrząśnij i rozpyl uzyskaną substancję na włosach. Dzięki niej staną się one gładsze, bardziej miękkie i błyszczące oraz uzyskają bardzo przyjemny zapach.

Suche lub popękane wargi?

Suche i popękane usta nigdy nie wyglądają szczególnie estetycznie. Na szczęście wystarczy tylko 5 minut, aby znacząco poprawić ich wygląd. Jak się do tego zabrać? Nasza strategia jest stosunkowo prosta. W pierwszej kolejności należy zastosować balsam nawilżający do ust. Następnie nałóż na usta sporą ilość cukru - będzie działał on jako środek złuszczający. Rozprowadź go za pomocą miękkiego wacika, stosując niewielkie, koliste ruchy, które pomogą uaktywnić krążenie. Masaż ten powinien trwać około trzech minut.

Teraz wykorzystaj ciepłą wodą (uważaj, by nie była zbyt gorąca) do usunięcia cukru, nadal wykorzystując opisane powyżej, koliste ruchy. Dzięki tej kuracji nasze usta staną się gładsze i bardziej atrakcyjne. Nie zapomnij jednak powtórzyć tego zabiegu również przed snem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama