Reklama

Siedem naturalnych sposobów na dłuższe rzęsy

Czy zawsze chciałaś mieć rzęsy jak aktorki, modelki lub piosenkarki? Nie musisz wydawać fortuny na zabiegi pielęgnacyjne. Możesz mieć naturalnie idealne rzęsy dzięki domowym sztuczkom, które są niezwykle skuteczne.

Reklama

Bądź delikatna

Usuwanie tuszu do rzęs może siać spustoszenie. Pamiętaj, aby używać produktów, które nie są wodoodporne. Wodoodporne tusze do rzęs mają tendencję do wysuszania rzęsy. Spróbuj też dać rzęsom czas na odpoczynek i nie używaj tuszu, jeśli nie musisz.

Wazelina

Wazelina od dawna jest podstawowym domowym sposobem na zwiększanie długości rzęs. Wystarczy zastosować wazelinę przed pójściem do łóżka z czystą końcówką od tuszu. Zmyj żel rano i powtarzaj trzy razy w tygodniu.

Zielona herbata

Wykorzystaj właściwości zielonej herbaty, takie jak zawartość flawonoidów. Zanurz wacik w zielonej herbacie i posmaruj nim rzęsy. Herbata będzie stymulować wzrost i pomoże oczyścić mieszki włosowe, dzięki czemu wzrost wzmoże się.

Szczotkowanie

Stymuluj wzrost zdrowych rzęsy przez szczotkowanie ich dwa razy dziennie. Używaj do tego olejów naturalnych.

Cytryna i oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek chroni, pielęgnuje i wydłuża rzęsy. Możesz również wzmocnić już zdrowe rzęsy dzięki właściwościom oliwy z oliwek poprzez dodanie do niej olejku ze skórki cytryny i moczenie w niej rzęs co kilka dni. Cytryna jest naturalnym środkiem antyseptycznym i przeciwbakteryjnym. Nakładaj mieszaninę na rzęsy przed snem i usuwaj rano.

Właściwa dieta

Zdrowa dieta bogata w białko i witaminy pomaga rzęsom i włosom rosnąć. Produkty, które będą szczególnie pomocne to ryby, jaja, fasola i jogurt. Białko sojowe jest również korzystne dla wzrostu rzęs.

Masaż powiek

Delikatnie masuj powieki, ponieważ może to zwiększyć przepływ krwi i stymulować wzrost rzęs. Przed masażem dobrze umyj ręce.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama