Reklama

Proste sposoby, które pomogą stymulować wzrost rzęs

Każda kobieta marzy o tym, aby mieć długie i gęste rzęsy, które nie będą wymagały przedłużania czy też zagęszczania sztucznymi sposobami. Ostatnimi czasy popularne stało się używanie specjalnych preparatów, które w swoim składzie zawierają różne substancję, mające na celu wzmocnić rzęsy oraz pobudzić ich naturalny wzrost. Producenci zapewniają, że dzięki temu stają się one znacznie grubsze i o wiele bardziej elastyczne, co sprawia, że automatycznie wyglądają na gęstsze. Pragnienie gęstych i długich rzęs nigdy nie wychodzi z mody, dlatego też warto spróbować o nie zadbać. Oto proste i jednocześnie genialnie na to sposoby:

Reklama

Co zamiast gotowych kosmetyków?

Specjalistyczne kosmetyki są dość drogie i wymagają częstego oraz powtórnego stosowania. Co więcej nierzadko pojawia się opinia, że niektóre z tych preparatów są niebezpieczne dla oczu i mogą powodować podrażnienia. Negatywne działanie takich produktów nie zostało jednak potwierdzone, a wystąpienie reakcji uczuleniowych jest dość rzadkim zjawiskiem.

Dla kobiet, które obawiają się używania odżywek dostępnych na rynku, stworzono genialne przepisy na domowe serum zapobiegające wypadaniu rzęs. Odżywkę można zrobić dość łatwo i tanio w domowym zaciszu. Nie wymaga ona również specjalnych umiejętności.

Oto przepis na odżywkę na bazie oleju rycynowego i witaminy E:

Składniki:

- 1 łyżeczka oleju rycynowego

- 2 kapsułki witaminy E

- 1 łyżeczka oleju kokosowego

- pusty pojemnik po tuszu do rzęs wraz ze szczoteczką

Sposób przygotowania:

W niewielkiej szklanej miseczce mieszamy jedną łyżeczkę oleju rycynowego z łyżeczką oleju kokosowego. Delikatnie rozcinamy kapsułki z witaminą E i dodajemy do miseczki, całość mieszamy. Za pomocą niewielkiego lejka przelewamy zawartość miseczki do pustego opakowania po tuszu do rzęs i stosujemy odżywkę tak, jakby to była mascara.

Drugi przepis na domowe serum:

Składniki:

- 1 łyżeczka oleju z awokado

- 1 łyżeczka olejku arganowego

- 1 łyżeczka oleju migdałowego

- pusty pojemnik po tuszu do rzęs oraz szczoteczka

Przygotowanie:

W niewielkiej misce łączymy wszystkie olejki i dokładnie mieszamy. Całość przelewamy do pustego pojemnika po tuszu i przed każdym użyciem mocno wstrząsamy. Połączenie tych trzech olejków zapewni świetny efekt gęstych i długich rzęs!

Jeśli chcesz, możesz również śmiało zastosować to połączenie do pielęgnacji brwi, aby utworzyć grubszą i mocniejszą linię brwi.

Drogocenna witamina E

Witamina E w kapsułka jest to najprostsze rozwiązanie, które pomoże stymulować wzrost włosów oraz wzmacniać mieszki włosa. Kapsułki mogą zdziałać cuda oraz naprawić powstałe uszkodzenia. Regularne stosowanie witaminy E zapewni wachlarz rzęs o jakich marzyłaś!

Uwaga! Jeśli wystąpią u ciebie jakiekolwiek podrażnienia oczu, to koniecznie przerwij kurację. Dodatkowo, jeśli zależy Ci na spektakularnym efekcie, to uzupełnij swoją dietę w biotynę, która wspomoże twoje włosy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama