Reklama

Naturalne zamienniki płynu do demakijażu

Większość kobiet zna i rozumie miłość innych kobiet do makijażu, podczas gdy nie wszystkie wiedzą, jak ważne jest dokładne usunięcie go z twarzy wieczorem. Niezależnie od tego, czy stosuje się kilka warstw podkładu, pudru korektora (i wielu innych kosmetyków) lub zachowuje zdrowy umiar i stawia na naturalnie wyglądający make-up i jedynie użycie odrobiny tuszu do rzęs i błyszczyka, na koniec dnia, ważne jest, aby dokładnie zmyć każdy makijaż. W przypadku usuwania makijażu, większość z nas polega na produktach handlowych, które są łatwo dostępne na rynku. Jednak takie produkty mogą zrobić więcej szkody niż pożytku dla skóry ze względu na zawarte w nich substancje chemiczne. Na przykład preparaty do usuwania makijażu na bazie alkoholowej mogą być szczególnie drażniące i powodować przesuszenie skóry. Niektórzy producenci stosują różne środki konserwujące, włączając w to formaldehyd, który może być alergenem dla wielu kobiet. Więc jakie jest rozwiązanie? Zdecyduj się na naturalne preparaty do usuwania makijażu, które można łatwo znaleźć w swoich szafkach kuchennych lub sklepie spożywczym! Oto 10 naturalnych produktów do usuwania makijażu:

Reklama

1.

Olej kokosowy

Olej kokosowy jest jednym z najlepszych składników, który posłuży ci jako środek do usuwania makijażu, naturalny balsam do ust i wiele innych naturalnych kosmetyków. Z tych powodów, olej kokosowy jest składnikiem, który należy zawsze mieć w kuchni.

Olej ten oczyści skórę nie wysuszając jej, i jest po prostu świetnym preparatem do usuwania zasadniczo wszystkich typów makijażu, od najciemniejszej maskary do najbardziej napigmentowanej szminki.

Weź małą łyżeczkę oleju kokosowego pomiędzy dłonie, by olej w sposób naturalny roztopił się. Nałóż ciekły olej na całą twarz i masuj ją delikatnie. Następnie przetrzyj twarz wacikiem lub chusteczką, aby zebrać olej i zanieczyszczenia ze skóry. Na koniec przemyj twarz letnią wodą.

Aby usunąć makijaż oczu, nałóż trochę oleju kokosowego na wacik i delikatnie zetrzyj makijaż oczu, ale nie pocieraj zbyt intensywnie oczy, aby nie powodować podrażnień.

Uwaga: Osoby, które są podatne na trądzik nie powinny używać oleju kokosowego.

2. Mleko

Mleko działa również jako doskonały preparat do demakijażu i jest znacznie tańsze niż większość chemicznych środków dostępnych w drogeriach. Jest również od wielu lat wiadomo, że mleko na pozytywny wpływ na skórę. Zawartość tłuszczu i pełnego białka pomaga nawilżyć skórę i zatrzymywać wilgoć wewnątrz skóry.

Wlej niewielka ilość mleka do małej miski i zanurz w nim bawełniany wacik. Odciśnij wacik z nadmiaru cieczy. Przyłóż waciki na twarz, aby usunąć makijaż. Na koniec spłucz twarz letnią wodą.

3.

Aloes

Aby uniknąć handlowych preparatów do usuwania makijażu i ich szkodliwych substancji chemicznych, które mogą być szkodliwe dla skóry, można użyć aloesu który zadziała równie skutecznie, a jest o wiele zdrowszym rozwiązaniem.

Żel z aloesu może łatwo rozpuścić pozostałości makijażu i pozostawia skórę czystą. Ten naturalny środek nadaje również skórze promienny blask. Dodatkowo jest łatwo dostępny i odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry.

Umieść porcję świeżo wydobytego żelu z liścia aloesu na waciku. Przetrzyj wacikiem dokładnie całą twarz, aby usunąć makijaż. Na koniec przemyj twarz wodą, aby usunąć resztki makijażu, osusz skórę i nałóż lekki krem przed pójściem spać.

4. Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek jest innym skutecznym i naturalnym środkiem do usuwania makijażu. Można jej używać do usuwania nawet najtrwalszego wodoodpornego makijażu. W tym samym czasie, będzie pielęgnować skórę i utrzymywać ją odpowiednio nawilżoną.

Ponadto, oliwy można używać do każdego rodzaju skóry.

Zastosuj odrobinę oliwy z oliwek na twarz i masuj ją delikatnie. Po pewnym czasie, przetrzyj twarz dokładnie wacikiem i gotowe.

5. Jogurt

Jogurt jest innym produktem kuchennym który pozytywnie wpływa na skórę utrzymując ją nawilżoną i łagodzi oparzenia słoneczne. Ten bogaty w białko produkt naturalny jest również jednym z najlepszych rozwiązań w celu usunięcia makijażu.

Zanurz czysty wacik bawełniany w zwykłym jogurcie naturalnym. Pocieraj twarzy ruchem okrężnym. W razie potrzeby zmień wacik. Wreszcie, opłucz twarz zimną wodą.

5.

Jogurt

Jogurt jest innym produktem kuchennym, który pozytywnie wpływa na skórę, utrzymując ją nawilżoną i łagodzi oparzenia słoneczne. Ten bogaty w białko produkt naturalny jest również jednym z najlepszych rozwiązań w celu usunięcia makijażu.

Zanurz czysty wacik bawełniany w zwykłym jogurcie naturalnym. Pocieraj twarzy ruchem okrężnym. W razie potrzeby zmień wacik. Wreszcie, opłucz twarz zimną wodą.

6. Woda różana

Woda różana jest idealnym naturalnym preparatem do demakijażu dla wszystkich rodzajów skóry. Dodatkowo pomaga oczyścić skórę i działa jako skuteczny toner do twarzy, dzięki czemu pomaga dodać promienny blask twojej skórze.

Aby skorzystać z wody różanej, wystarczy wylać niewielką ilość na wacik i delikatnie przetrzeć twarz, a płyn delikatnie rozpuści cały makijaż.

7. Olej jojoba

Olej jojoba może być stosowany jako środek nawilżający do skóry, a nawet jako ciepła maska do włosów, ale można go też użyć jako naturalnego preparatu do demakijażu. Może skutecznie usunąć wszystkie rodzaje makijażu, łącznie z makijażem wodoodpornym.

Olej ten jest bardzo delikatny, ma neutralne pH i nie zatykanie porów w skórze, więc osoby z wrażliwą skórą lub cerą trądzikową mogą również z niego korzystać.

Zanurz wacik w olejku jojoba i delikatnie przetrzyj nim twarz i oczy. Na koniec zetrzyj olejek ze skóry i umyj twarz letnią wodą.

8.

Ogórek

Wiele gotowych preparatów do usuwania makijażu zawiera ogórki jako jeden z głównych składników. Zatem dlaczego nie użyć świeżego ogórka, aby usunąć makijaż?

Przeciwzapalne i oczyszczające właściwości ogórka umożliwiają również zastosowanie go jako tonera po umyciu twarzy. Jeśli chcesz użyć ogórka, wyciśnij trochę soku do miski lub przelej go do butelki ze sprayem. Delikatnie przetrzyj twarz wacikiem zanurzonym w soku lub spryskaj twarz sprayem, a następnie użyj szmatki z muślinu, aby delikatnie oczyścić skórę. Na koniec przemyj twarz czystą, letnią wodą.

Do usuwania zanieczyszczeń lub wodoodpornego makijażu, wymieszaj sok z ogórków z oliwą z oliwek w stosunku 2: 1. Wetrzyj preparat w twarz i delikatnie oczyść ją przy pomocy chusteczek. Na koniec opłucz twarz letnią wodą.

9. Banan

Jeśli chcesz nawilżać skórę podczas usuwania makijażu z twarzy, skorzystaj z ulubionego owocu wielu osób - banana.

Jego właściwość nawilżające utrzymują skórę nawilżoną, natomiast enzymy w nim zawarte usuną makijaż, kurz i brud nawet jeśli zanieczyszczenia są głęboko w porach skóry.

Rozgnieć dojrzałego banana na pastę. Dodaj odrobinę miodu i dobrze wymieszaj całość. Zastosuj tę pastę na twarz jak maseczkę. Pozostawić przez około 5 minut, a po tym czasie spłucz skórę ciepłą wodą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama