Reklama

Laminowanie brwi w domu

Laminacja brwi to, od pewnego czasu, trend wśród instagramerek i beauty blogerek. Dzięki temu zabiegowi można ujarzmić niesforne włoski i w łatwy sposób nadać im wymarzony kształt. Nie trzeba poświęcać codziennie czasu, aby wyczesać i odpowiednio ułożyć brwi. Zabieg laminacji można znaleźć w ofercie większości salonów kosmetycznych. Sama procedura nie jest skomplikowana, powstały już zestawy umożliwiające laminowanie brwi w domu.

Laminacja brwi — co to jest?

Laminacja brwi to zabieg pozwalający na nadanie im zamierzonego kształtu za sprawą kwasu tioglikolowego, który rozrywa wiązania dwusiarczkowe, a następnie tworzy nowe. W efekcie zmienia się kształt i kierunek wzrostu włosków. Podczas laminacji łuska włosa zostaje otwarta, dlatego bardzo ważne są odżywianie i regeneracja brwi. W salonach kosmetycznych wykorzystywane do tego celu są preparaty z keratyną i olejkami roślinnymi, które poza tym, że regenerują włoski, tworzą też warstwę okluzyjną, dzięki czemu uzupełniają spoiwo między łuskami włosa oraz przywracają ich odpowiednie natłuszczenie. W efekcie brwi mają idealny kształt, są grubsze, błyszczące i zdrowe.

Laminowanie brwi w domu: Krok po kroku

Obecnie nie trzeba już umawiać wizyty w salonie kosmetycznym za około 200 - 300 złotych, na rynku pojawiły się o wiele tańsze zestawy do laminowania brwi w domu. Jak z nich korzystać, aby uzyskać idealne rezultaty? 

  1. Pierwszym etapem, podobnie jak w salonie, jest oczyszczenie i odtłuszczenie włosy oraz skóry wokół brwi. W zestawie znajduje się odpowiedni preparat do tego celu. 
  2. W kolejnym kroku należy wyczesać brwi i z pomocą kleju (także w zestawie) nadać im wymarzony kształt. Nie polecamy używania dołączonego do opakowania grzebyka, o wiele lepiej z tym zadaniem poradzi sobie spirala do rzęs bądź typowy grzebyk do brwi. 
  3. Następnie patyczkiem kosmetycznym należy nałożyć preparat zmiękczający i owinąć brwi folią spożywczą na dziesięć minut. 
  4. Potem czystym wacikiem trzeba usunąć pozostały preparat i przeczesać raz jeszcze włoski. 
  5. Na koniec nałożyć preparat utrwalający i owinąć rzęsy raz jeszcze na dziesięć minut. 
  6. Na koniec ponownie należy odtłuścić i oczyścić brwi, po czym nałożyć preparat regenerujący. 

Po laminacji brwi w domu warto pamiętać o ich odżywianiu i regularnym nakładaniu na nie olejków, aby były piękne i zdrowe.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama