Reklama

Jakie są skuteczne sposoby na odmłodzenie naszych oczu?

Oczy potrafią powiedzieć o człowieku bardzo wiele. Są nie tylko odzwierciedleniem jego duszy, lecz również wiarygodnym wskaźnikiem zdrowia organizmu. Na ogół właśnie ten obszar twarzy uwidacznia objawy zmęczenia, bezsenności oraz skutki upływu czasu. Dlatego też warto poznać kilka sztuczek, które pozwolą nam skutecznie "odmłodzić" nasze oczy. Nasze oczy narażone są nie tylko na działania naszych wewnętrznych emocji, lecz również szkodliwych czynników środowiskowych. W związku z tym warto zwracać uwagę, na czas, jaki spędzamy np. przed komputerem lub z telefonem komórkowym. Sztuczne światło jest bardzo szkodliwe dla naszych oczu. Poniżej przygotowaliśmy dla was kilka wskazówek, które znacząco poprawią stan zdrowia i "odmłodzą" nasze oczy.

Reklama

Popularne problemy związane z oczami:

- Opadające lub wiotkie powieki: Mogą być one objawem wielu nieprawidłowości. Czasami po prostu budzimy się z ciężkimi powiekami, na których pojawił się lekki obrzęk lub stan zapalny. Często jest to następstwo źle przespanej nocy lub nieodpowiedniego nawilżenia oczu, które może prowadzić do gromadzenia się płynów w powiekach. Wyraźne ślady powoduje również upływ czasu.

- Kurze łapki: Są to niewielkie zmarszczki, które uwidaczniają się w konturach oczu za każdym razem, gdy się uśmiechasz. Ich pojawienie się sygnalizuje, że twoja skóra straciła swoją elastyczność. Dużą rolę ogrywają tu również odziedziczone geny oraz regularna ekspozycja na działanie słońca. Na szczęście dolegliwość tą można skutecznie leczyć.

- Cienie pod oczami: Chyba każdy z nas spotkał się z tym problemem. Są to charakterystyczne zaciemnienia, pojawiające się pod oczami - najczęściej w kolorze ciemnego fioletu. Najczęściej sygnalizują one zmęczenie, brak snu, chorobę oraz problemy emocjonalne.

- Worki pod oczami: Nikt z nas nie lubi tego nieprzyjemnego widoku? Worki pod oczami pojawiają się na skutek zmian hormonalnych lub nadmiernego zatrzymania płynów przez skórę. Nadają naszej twarzy brzydki wygląd oraz aurę skrajnego zmęczenia.

- Zmętniałe oczy: Zmęczenie, problemy z oczami, zbyt rzadkie mruganie oraz upływ czasu - wszystko to sprawia, że nasze oczy powoli tracą swój blask. Na szczęście zwykle możliwe jest wyleczenie tego problemu.

Środki zaradcze, skuteczne w zwalczaniu zmarszczek:

- Białko jajka: Być może będzie to dla was zaskoczeniem, ale białka jajka często wykorzystywane są do nawilżania i rozciągania obwisłej skóry. Doskonale nadają się również do ​​walki ze zmarszczkami mimicznymi. Jeśli chcesz skorzystać z ich właściwości, wystarczy wziąć białko jajka i delikatnie wmasować je w skórę wokół oczu. Powtarzaj tą kurację każdego ranka, a twoje zmarszczki zaczną powoli znikać.

- Awokado:Owoc ten jest bogatym źródłem witaminy E i kwasów tłuszczowych. Doskonale sprawdza się w walce z wolnymi rodnikami i nawilżaniu naszej skóry. Wystarczy wydobyć miąższ z połówki owocu awokado, odpowiednio go wymieszać i rozprowadzić na skórze (najlepiej przed snem, na około 15 minut). Następnie zmyj wszystko przy pomocy czystej wody.

- Ogórek:Jest on chyba najbardziej znanym i skutecznym z wymienionych tu środków. Zawiera on w sobie ogromne pokłady witaminy C i kwasu kawowego. Stymuluje produkcję zdrowej tkanki skóry oraz doskonale ją nawilża. Wystarczy położyć plasterek ogórka na każdym oku lub wykonać z niego specjalną papkę, którą następnie należy nałożyć na oczy na około 15 minut. Dzięki tej kuracji szybko staną się one zdrowsze i zdecydowanie bardziej świeże.

Jak radzić sobie z cieniami i workami pod oczami?

- Rumianek: Jest to powszechnie znany i ceniony środek zaradczy. Rumianek posiada silne właściwości przeciwzapalne i rozkurczające, który ułatwiają prawidłowe krążenie krwi w okolicy oczu oraz zapobiegają retencji płynów. Przygotuj specjalny napar, zalewając gorącą wodą dwie torebki rumianku. Gdy herbata ostygnie, zanurz w niej dwa waciki i umieść je na oczach na około 15 minut. Przyniesie ci to niemal natychmiastową ulgę.

- Ogórek i mleko:Mieszanina ta doskonale nadaje się do poprawy krążenia krwi, pomagając w skutecznym pozbywaniu się worków i cieni pod oczami. Jest ona również niezwykle łatwa do wykonania. Najpierw umieść w lodówce pół szklanki mleka (na jakieś 15 minut) Gdy będzie już ono odpowiednio schłodzone, zamocz w nim dwa plasterki ogórka, które następnie umieść na swoich oczach. Rezultaty będą natychmiastowe.

- Płatki róży: Kolejnym skutecznym sposobem na worki lub cienie pod oczami jest zanurzenie 8-9 płatków róży w słoiku z około 60 mililitrami oleju migdałowego. Naczynie schowaj na jeden dzień w ciemnym miejscu, do którego nie ma dostępu światło słoneczne. Następnego dnia należy rozsmarować mieszankę w okolicach oczu, najlepiej przy pomocy wacika. Kuracja ta jest bardzo skuteczna oraz całkiem przyjemna.

Masaż pomocny na zmęczenie oczu:

Opisany poniżej masaż pomoże wam odmłodzić i zapewnić znacznie zdrowszy wygląd waszym oczom. Technika ta uaktywnia krążenie krwi, poprawiając ekspresję i wygląd skóry.

Na początku staranie wymyj ręce i nałóż na nie krem, wykonany z jednej z opisanych powyżej substancji. Możesz wykorzystać krem z białka jajka, awokado lub ogórka. Zacznij od dokładnego masowania rejonów pod oczami. Powolnymi, okrężnymi ruchami kieruj się ku górze, aż do osiągnięcia poziomu powiek i brwi.

Następnie użyj kciuka i palca wskazującego do uciśnięcia grzbietu nosa. Umieść palce pomiędzy kanalikami łzowymi i zacznij wykonywać nimi niewielkie kółeczka. Pobudzi to krążenie krwi w tamtych rejonach.

Teraz musisz bardzo delikatnie dotknąć swoich powiek. Masuj je powolnymi, okrężnymi ruchami, poświęcając tyle samo uwagi każdej powiece. Wykorzystaj również środkowy palec i delikatnie postukaj skórę pod oczami .Na sam koniec należy zapewnić oczom odrobinę relaksu, zakrywając je dłońmi na około minutę. Cały cykl powtarzaj 3 razy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama