Reklama

Jakie błędy robisz podczas usuwania makijażu?

Kobiety często zapominają o wieczornej pielęgnacji twarzy i kładą się spać w pełnym makijażu, co na pewno nie wpływa pozytywnie na kondycję skóry. Nie zdziw się, jeśli rano obudzisz się z wypryskami. Wbrew pozorom chusteczki do demakijażu też nie są idealnym rozwiązaniem. Jakich jeszcze błędów powinniśmy unikać, aby pielęgnacja twarzy stała się bliższa ideału? Oto kilka kluczowych zasad demakijażu: Chusteczki do demakijażu Chociaż chusteczki do demakijażu mogą wydawać się łatwym i szybkim sposobem na usunięcie makijażu, to niestety nie są idealnym rozwiązaniem. Usuwają jedynie wierzchnią warstwę makijażu, dlatego lepiej postawić na bawełniane płatki kosmetyczne i delikatny płyn do demakijażu.

Złota zasada usuwania makijażu

Pierwszą, złotą zasadą pielęgnacji twarzy jest usunięcie makijażu. Pod żadnym pozorem nie wolno pomijać tej czynności. Nocą nasza skóra regeneruje się i jeśli pory są zablokowane przez grubą warstwę makijażu, cały proces zostaje zaburzony. Nie zdziw się, jeśli rano obudzisz się z wypryskami na twarzy.

Podczas usuwania makijażu zwiąż włosy

Zanim przystąpimy do usuwania makijażu, warto związać włosy w kok lub w koński ogon. Nie chodzi tylko o ułatwienie demakijażu, ale także o dokładne jego usunięcie, aż do linii włosów.

Delikatnie usuwaj tusz do rzęs

Podczas usuwania maskary, trzeba zachować szczególną ostrożność. Najlepiej zamknąć oczy i delikatnie pocierać płatkiem kosmetycznym w kierunku, w którym rosną rzęsy.

Demakijaż ust jest również ważny

Twoje usta powinny być poddawane procesowi demakijażu jako jedne z pierwszych. Intensywne szminki należy usuwać za pomocą osobnego wacika kosmetycznego.

Delikatnie zmywaj makijaż oczu

Tarcie oczu wacikiem bawełnianym nasączonym płynem do demakijażu może powodować ich zaczerwienienie oraz podrażnienia. Aby usunąć makijaż, wystarczy namoczyć wacik w płynie do demakijażu, zamknąć oczy, a następnie delikatnie przetrzeć je wacikiem i gotowe.

Używaj wacików bawełnianych

Waciki bawełniane idealnie sprawdzają się w pielęgnacji skóry, ponieważ nie powodują podrażnień. Dokładnie usuwają makijaż i nie pozostawiają resztek, tak jak ma to miejsce w przypadku chusteczek do demakijażu.

Najpierw demakijaż, potem oczyszczanie

Wiele osób wciąż zapomina, że najpierw powinniśmy usunąć makijaż za pomocą płynu i wacików bawełnianych, a następnie użyć żelu oczyszczającego skórę. Jeżeli używasz tylko tego ostatniego, istnieje duże prawdopodobieństwo, że na twojej cerze pozostaną resztki makijażu.

Oczyszczaj skórę dwa razy

Jeśli zależy ci na tym, aby mieć gwarancję, że skóra jest dokładnie oczyszczona, a pory całkowicie odetkane, koniecznie powtórz proces oczyszczania. Na samym początku usuń makijaż za pomocą wacika bawełnianego i płynu do demakijażu, a następnie oczyść skórę dwukrotnie za pomocą swojego ulubionego preparatu do oczyszczania.

Użyj pary wodnej

Od dawien dawna znane są właściwości pary wodnej, która pozytywnie wpływa na naszą skórę. Jeśli chcesz spróbować naturalnego sposobu na odetkanie porów, wystarczy, że namoczysz ręcznik w gorącej wodzie, ostudzisz go na chwilę i umieścisz na twarzy przez kilka minut. Para zmiękczy skórę, dzięki czemu będzie jedwabiście gładka i przyjemna w dotyku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama