Reklama

Jak zrobić własny płyn do demakijażu?

Na rynku kosmetycznym jest wiele produktów do demakijażu. Niektóre produkty są drogie, przy dość częstym używaniu szybko się kończą. Z naszą pomocą w bardzo łatwy i tani sposób zrobisz swój własny. Składniki wchodzące w jego skład na pewno znajdziesz w swoim domu.

Reklama

Rzeczy, których potrzebujesz

* 2 łyżki oczaru wirginijskiego

* 2 łyżki oleju migdałowego lub oliwy z oliwek

* 2 łyżki filtrowanej wody

* 1-2 krople olejku herbacianego (jeśli przygotowujesz mokre chusteczki)

Zamieszaj oczar, olejek i wodę w butelce. Potrząśnij, by zmieszać dobrze wszystkie składniki. Używaj płatków kosmetycznych do przemywania twarzy płynem do demakijażu.

Możesz równie dobrze zrobić własne mokre chusteczki do demakijażu. Wystarczy dodać olejku herbacianego, po to by bakterie trzymały się z daleka. Rolkę ręczników papierowych przetnij na pół. Jedną z połówek papieru włóż do szczelnego pojemnika z pokrywką. Polej papier miksturą. Jeśli chcesz zwiększyć ilość mikstury zmieszaj je w stosunku 1:1:1 i dodaj 1-2 krople olejku herbacianego.

Wyciągnij tubkę ze środka papieru. Namoknięty papier z łatwością odklei się od kartonowej tubki. Zamknij pojemnik przykrywką. W przykrywce zrób otwór, nacinając krzyżyk w środku pokrywki. Przełóż pierwszy listek ze środka papieru przez otwór. Ułatwi to ci to korzystanie. Postaw pojemnik obok łóżka i pamiętaj o zmywaniu makijażu przed pójściem spać.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama