Reklama

Jak zrobić szminkę z kredek woskowych?

Dzieci wyrosły, a w domu masz duże pudełko połamanych woskowych kredek. Mamy dla ciebie wspaniały pomysł na ich wykorzystanie. Szminka z kredek! Nie przesłyszałaś się. Szminka jest bezpieczna i nietoksyczna, większość kredek woskowych składa się z parafiny. W dodatku sama komponujesz kolor. Czas uwolnić artystyczną duszę.

Reklama

Rzeczy, których potrzebujesz

* kredki woskowe,

* ½ łyżeczki masła shea,

* ½ łyżeczki oleju do wyboru (oliwy z oliwek, migdałowego, kokosowego, kokosowego),

* metalowa chochla

* metalowa łyżka

* mały pojemniczek z pokrywką na pomadkę

Wybierz kolor jaki ma mieć twoja pomadka. Możesz mieszać dwa kolory w stosunku ½ do ½. Bądź trzy kolory 1/3 : 1/3 : 1/3. Jeśli chcesz nadać blaski swej pomadce, dodatkowo dodaj odrobinę brokatu.

Do metalowej chochli wlej olejek, dodaj masło. Usuń papier z kredek. Dodaj kredki, rozkrusz lub przełam je, aby szybciej się rozpuściły. Nadstaw chochlę nad źródło ciepła, np. płomień świecy. Kredki powinny rozpuścić się bardzo szybko, w ciągu 30sekund. Podczas ich topienia się, mieszaj miksturę od czasu do czasu łyżką.

Gdy wszystko się rozpuści usuń znad płomienia. Jeśli chcesz dodać brokat, dorzuć go zaraz po zdjęciu z ognia. Przelej do małego pojemniczka i wstaw do schłodzenia do lodówki na 15 minut.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama