Reklama

Jak zrobić perfumy w domu?

Przygotuj bezpieczne i naturalne perfumy w domowym zaciszu. Będziesz potrzebowała zaledwie kilka składników. Receptura nie zawiera alkoholu, który czasem może podrażniać skórę. Kluczem do przygotowania pięknego zapachu jest użycie trzech nut zapachowych: nuty głowy, nuty serca i nuty głębi( bazy). Wąchając perfumy najpierw wyczuwamy nutę górną, czyli nutę głowy, potem środkową czyli nutę serca, a dopiero po 20 minutach ujawnia się nuta głębi.

Reklama

Składniki:

baza: 30 ml oleju z pestek winogron lub wody destylowanej

nuta głębi: 6 kropli olejku lawendowego

nuta serca: 15 kropli olejku różanego

nuta głowy: 9 kropli olejku z geranium

buteleczka z atomizerem

Olejki zapachowe dodawaj do buteleczki powoli, kropla po kropli. Delikatnie potrząsaj, aby olejki się połączyły. Odczekaj kilka minut. Sprawdź zapach. W razie potrzeby możesz dodać więcej kropli danego olejku, aby uzyskać pożądany zapach. Zakręć buteleczkę i odstaw mieszankę na 48-72 godziny w chłodne i ciemne miejsce. Niektóre źródła podają, aby odstawić olejki eteryczne, aż na 6 tygodni, ale nie musisz tyle czekać.

Po upływie wskazanego czasu dodaj olej z pestek winogron lub wodę destylowaną. Delikatnie wstrząśnij, aby składniki połączyły się. Nie rób tego zbyt energicznie, ponieważ możesz zmienić zapach olejków eterycznych. Perfumy są gotowe.

Spryskaj nadgarstki i okolice szyi. Zapach powinien utrzymać się na skórze przez cały dzień. Przechowuj perfumy w ciemnym miejscu.

Możesz zmienić skład olejków, ale należy być ostrożnym w dokonywaniu wyborów nuty głowy, serca i głębi, gdyż możemy niechcący stworzyć silny i odpychający zapach. Olej z pestek winogron możesz zamienić na olejek jojoba.

Olejek lawendowy możesz zastąpić olejkiem waniliowym, jaśminowym lub olejkiem z drzewa sandałowego.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama