Reklama

Jak zrobić maskę do włosów?

Truskawki są pełne witaminy C, która pomocna jest w nawilżeniu włosów. Witamina posiada też zdolność do usunięcia nadmiaru tłuszczu zgromadzonego na skórze głowy. Maseczka z truskawek sprawi, że twe włosy będą lśnić

Reklama

Rzeczy, których potrzebujesz

* jogurt naturalny

* 5-6 truskawek

* olej kokosowy lub oliwa z oliwek

* jajko

Weź 3-4 łyżki jogurtu i przełóż je do miski. Wkrój 2-3 truskawki. Wybierz truskawki miękkie i dojrzałe. Zblenduj jogurt z truskawkami. Rozetrzyj truskawki najdrobniej jak możesz, gdyż przy zmywaniu maski z włosów będzie trudno ją spłukać. Po uzyskaniu gładkiej masy, wbij jajko.

Zamiast jajka możesz dodać 2 łyżki majonezu. Maseczka po dodaniu majonezu będzie bardziej gęsta, niż używając jajka. Pozostaje dodać tylko olej kokosowy lub oliwę z oliwek. Obie propozycje świetnie zadziałają na włosy. Nadadzą im blasku i naprawią uszkodzone włosy.

Nakładaj od podstawy do końca włosów, wmasowując w skórę głowy. Usprawni to krążenie krwi i wniknie w cebulkę włosów. Załóż czepek i trzymaj maseczkę na głowie od pół godziny do godziny czasu. Po tym czasie spłucz dokładnie. Stosuj maseczkę co tydzień, a szybko zauważysz różnicę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama