Reklama

Jak zrobić eyeliner z węgla aktywowanego?

W drogeriach można znaleźć wiele dobrych eyelinerów, lecz zawierających sporo szkodliwych substancji. Szukać można długo, aby znaleźć ten odpowiedni dla nas, ale równie skutecznie można zrobić eyeliner samemu. Przeczytaj naszą poradę, a dowiesz się jak łatwo go zrobić w domowym zaciszu.

Rzeczy, których potrzebujesz

* węgiel aktywowany w tabletkach,

* olej kokosowy

Przepis jest bajecznie prosty, tylko z dwóch składników. Bierzemy od jednej do trzech tabletek węgla i rozkruszamy. Jeżeli posiadasz węgiel w kapsułkach wysyp węgiel do małego pojemniczka bądź miseczki. Dodajemy pół łyżeczki oleju kokosowego. Oleju można dodać mniej lub więcej w zależności jaką konsystencję eyelinera chcemy uzyskać.

Zamieszaj węgiel z olejem palcem, łyżeczką, patyczkiem lub pędzelkiem. Mieszaj do uzyskania maści o gęstości farby. Przechowuj eyeliner w pojemniczku z przykrywką. Do nakładania używaj pędzelka. Jesteś gotowa do wyjścia.

Olej zastosowany do sporządzenia eyelinera czyni go bardziej trwałym, niż zmieszanie węgla z wodą. Połączenie oleju kokosowego z węglem aktywowanym możesz z powodzeniem stosować jako maskarę do rzęs.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama