Reklama

Jak zrobić eukaliptusowe kostki do kąpieli?

Zima i częsta zmiana temperatur wymaga od naszego organizmu niesamowitego wysiłku i dostosowania się do warunków pogody. Przez cały ten czas masz wrażenie zatkanego nosa. Zazwyczaj pomaga wdychanie olejku eukaliptusowego. Mamy dla ciebie sprytny przepis na kostki do inhalacji pod prysznic, które pomogą odblokować nos i ułatwić oddychanie.

Reklama

Rzeczy, których potrzebujesz

* tacka do kostek lodu

* 1 szklanka skrobi kukurydzianej

* 2 łyżki wody

* 5-7 kropli olejku eukaliptusowego

* miska, łyżka

* opcjonalnie. Zielony barwnik spożywczy

Wsyp skrobię do miski i dodaj parę kropli olejku eukaliptusowego. Zamieszaj razem. Mikstura będzie wyglądać jak kruszonka. Dodaj parę kropli zielonego barwnika spożywczego i ponownie zamieszaj.

Dodaj 2 łyżki wody. Kontynuuj mieszanie mikstury, aż kolor rozproszy się i zaczną formować się grudki. Ilość wody jest nie wystarczająca do powstania pasty. Racjonuj ilość wody, aż uzyskasz gęstą pastę.

Powstałą pastę przełóż do pojemnika na lód. Rozłóż równomiernie, wyrównaj wierzch. Włóż do zamrażarki na godzinę albo aż gdy pasta zamarznie.

Jak używać kostek? Połóż na dnie wanny lub kabiny prysznicowej i włącz ciepłą wodę. Podczas kąpieli para rozpuści kostkę i uwolni aromat olejku. Przechowuj kostki w chłodnym suchym miejscu np. w słoju na zimnym parapecie lub spiżarce. Jeśli zauważysz, że troszkę się rozpuszczają, zamroź je ponownie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama