Reklama

Jak zmyć lakier do paznokci bez zmywacza?

Zadbane i zdrowe paznokcie wizytówka to współczesnej kobiety. Niestety, wystarczy chwila nieuwagi, aby lakier odprysł. Aby uratować sytuację, najlepiej zmyć dokładnie całość z paznokcia przy pomocy zmywacza. Co jednak zrobić, gdy nagle go zabrakło? Na szczęście nie trzeba załamywać rąk, ponieważ w łatwy sposób można zażegnać problem. Wystarczy sięgnąć po sprawdzone metody i wykorzystać to, co często jest w domu pod ręką. Jak szybko zmyć lakier do paznokci? Co warto wykorzystać?

Reklama

Najprostszy sposób

Jeśli przed wyjściem z domu lakier na paznokciu odprysnął, wystarczy pomalować je od nowa. Nanieś na płytkę paznokcia warstwę świeżego (najlepiej bezbarwnego) lakieru. Zanim wyschnie, usuń delikatnie całość wacikiem kosmetycznym. Uszkodzona warstwa powinna zejść razem ze świeżą.

Spirytus salicylowy

Spirytus salicylowy jest produktem, który znany jest ze swoich dezynfekujących właściwości, bowiem szybko oczyszcza powierzchnię skóry z bakterii i wirusów. Może być również pomocny w usunięciu lakieru z paznokcia. Wystarczy nanieść odrobinę specyfiku na wacik kosmetyczny i delikatnie przecierać jego powierzchnię. Nie zaleca się stosować nadmiernych ilości spirytusu, gdyż może on podrażnić skórę. Najlepiej, aby po zabiegu nanieść na place krem nawilżający.

Perfumy

Jeśli posiadasz flakonik perfum, możesz zastąpić nim swój zmywacz do paznokci. Postępuj tak, jak z innymi specyfikami. Nanieś niewielką ilość płynu na wacik i delikatnie pocieraj płytkę paznokcia. Zaletą tej metody jest to, że palce będą pięknie pachnieć. Niestety, popularne wody toaletowe nie dają tak spektakularnego efektu jak prawdziwe perfumy na bazie alkoholu.

Ocet

Ocet znany jest ze swoich niezwykłych właściwości. Okazuje się szczególnie pomocny w wywabianiu plam, dezynfekcji różnych powierzchni oraz skutecznej siły czyszczącej. Ten ekologiczny produkt jest również niezwykle pomocny w usuwaniu niektórych rodzajów lakieru. Należy tylko nanieść jego odrobinę na wacik i przemyć dokładnie płytkę paznokcia. Niestety, zostawia on drażniący zapach, ale jest na to sposób. Wystarczy posmarować palce sokiem ze świeżo wyciśniętej cytryny, aby pozbyć się drażniącej woni.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama