Reklama

Jak zmniejszyć opuchliznę oka?

Opuchlizna oka, a właściwie powieki, najczęściej spowodowana jest niewyspaniem, alergią lub stanami zapalnymi narządu wzroku. Czynnikiem ryzyka jest też spędzanie dużej ilości czasu przed komputerem i w pomieszczeniach z klimatyzacją czy sztucznym oświetleniem. Obrzęk powiek to również skutek nieprawidłowej diety bogatej w sól. Dokuczliwe objawy zniwelujemy jednak z łatwością za pomocą domowych sposobów. Sprawdź, jak szybko zmniejszyć opuchliznę oka.

Reklama

Okłady z ziół na opuchnięte oczy

Na obrzęk powiek świetnie sprawdzą się okłady z ziołowych naparów. Najlepsze działanie wykazują arnika górska i kasztanowiec zwyczajny. Mają silne właściwości przeciwzapalne i ściągające, a przede wszystkim uszczelniają i uelastyczniają naczynia krwionośne. Dzięki temu zmniejsza się ilość osocza krwi przedostającego się do tkanek powieki. Opuchliznę i stan zapalny oka zmniejszą też okłady z rumianku pospolitego, kwiatu lipy czy chabra bławatka. Znajdziemy w nich wiele przeciwutleniaczy, które korzystnie wpływają na skórę i poprawiają jej elastyczność.

Inne okłady na opuchnięte oczy

Jeśli nie mamy w domu ziół, możemy wykorzystać torebki po zaparzonej zielonej lub czarnej herbacie. Redukują one stan zapalny i obkurczają naczynia krwionośne, dzięki czemu szybko poczujemy ulgę. Świetne efekty w walce z obrzękiem powiek przyniosą również zimne okłady. Kilka kostek lodu wystarczy owinąć chusteczką i przyłożyć do zamkniętych oczu. Warto masować je kolistymi ruchami. Dzięki temu nie tylko się orzeźwimy, ale też poprawimy krążenie w skórze i pozbędziemy się opuchlizny oczu. Inne sposoby to kompresy z plastrów świeżego ogórka lub surowego ziemniaka.

Usuń nadmiar wody z organizmu

Za opuchliznę oczu najczęściej odpowiada nieprawidłowa dieta bogata w sól i alkohol. Dlatego należy wyeliminować słone przekąski i żywność typu fast food, a sól dodawaną do potraw zastąpić ziołami. Codziennie powinno się też przyjmować przynajmniej 1,5 l płynów, w tym mineralną wodę niskosodową i napary z ziół o właściwościach moczopędnych (najlepiej z pokrzywy). Kondycję skóry i całego ciała poprawią też świeże warzywa (zwłaszcza pomidory i marchew) oraz owoce (w szczególności cytrusy) czy tłuste ryby morskie.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ>>>

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama