Reklama

Jak wykonać domowy manicure i pedicure?

Jeśli nie masz czasu lub pieniędzy na wykonanie pedicure i manicure w salonie, to wiedz, że możesz wykonać go w domu, osiągając prawie identyczny efekt. A jeśli zaprosisz koleżanki, to możecie urządzić babską imprezę. Oto wskazówki na temat tego, jak wykonać domowy manicure i pedicure.

Reklama

Na samym początku zmyj stary lakier

Zanim zaczniesz cokolwiek robić, upewnij się, że dokładnie usunęłaś pozostałości starego lakieru z paznokci. Aby przyśpieszyć proces jego usuwania, używaj zmywacza z acetonem, jednak pamiętaj, aby nie robić tego zbyt często, ponieważ składnik ten wysusza paznokcie i skórki.

Nadaj paznokciom kształt

Namocz przez kilka sekund paznokcie, aby uchronić je przed rozdwajaniem. Następnie, jeśli jest to konieczne, podetnij je i nadaj im odpowiedni kształt. Staraj się używać pilnika papierowego, ponieważ metalowy może powodować rozdwajanie się płytki paznokcia.

Namoczenie

Następnym krokiem w domowym manicure i pedicure jest namoczenie stóp i rąk w ciepłej wodzie. Sprawi to, że skórki wokół paznokcia będą łatwiejsze do usunięcia. Pamiętaj, aby nie dodawać do wody żadnych detergentów, ponieważ mogą one wysuszać skórki. Jeśli chcesz, możesz dodać do wody odrobinę żelu do mycia twarzy.

Użyj olejku lub kremu do skórek

Po namoczeniu rąk, użyj kremu lub naturalnego olejku (na przykład oliwy z oliwek, olejku ze słodkich migdałów, czy z awokado) do skórek, aby jeszcze bardziej je zmiękczyć. Dzięki temu unikniesz podrażnień i naderwanych brzegów, które mogą krwawić.

Usuń skórki

Podczas usuwania skórek bądź ostrożna. Odsuwaj je delikatnie i obcinaj specjalnie do tego przeznaczonymi nożyczkami. Pamiętaj, aby obchodzić się z nimi ostrożnie, ponieważ można je bardzo łatwo uszkodzić, przez co może się wdać infekcja.

Nakładaj lakier zaczynając od środkowej części paznokcia

Kolejną ważną wskazówką podczas wykonywania manicure i pedicure w domu jest to, abyś nakładała lakier, zaczynając od środka paznokcia, a dopiero potem po bokach. Wszystkie niedociągnięcia możesz później usunąć wacikiem. Poczekaj, aż pierwsza warstwa lakieru wyschnie i nałóż jego drugą warstwę. Aby przedłużyć trwałość manicure, użyj utwardzacza lub bezbarwnego lakieru.

Przyśpieszenie wysychania lakieru

Każda z nas trafiła kiedyś na porady, jak sprawić, aby lakier szybciej schnął, jednak najlepszym sposobem jest świeże powietrze i cierpliwość! Jeśli będziesz chciała przyspieszyć cały proces, używając suszarki do włosów, możesz w ten sposób zniszczyć cały manicure. Jeśli jednak jesteś bardzo niecierpliwa, to możesz zanurzyć paznokcie w zimnej wodzie zaraz po ich pomalowaniu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama