Reklama

Jak sprawić, aby twoje usta były pełniejsze?

Każdy ma swoją własną objętość ust oraz ich kształt, ale z czasem usta tracą objętość oraz jędrność. Chirurgia kosmetyczna oraz konwencjonalne produkty kosmetyczne to nie jedyne rozwiązanie tego problemu. Mamy dla ciebie kilka prostych, domowych oraz naturalnych sposobów przywrócenia ustom objętości, jędrności oraz koloru. W zaledwie kilka dni twoje usta zyskają perfekcyjny wygląd, dzięki czemu dodadzą blasku twojej twarzy i ożywią ją.

Reklama

Zrelaksuj się i wykonaj ćwiczenie ust

Jednym z powodów, dla którego twoje usta z czasem robią się mniejsze jest napięcie twarzy, zwłaszcza w okolicach ust. Jeśli jesteś spięty i zestresowany, masz tendencję do zaciskania szczęki oraz ust, co z czasem prowadzi do skrócenia mięśni twarzy i twoje usta wyglądają na węższe.

Pierwszym krokiem do rozwiązania tego problemu będzie zorientowanie się, czy w ciągu dnia twoje usta są napięte czy rozluźnione. Możesz również przeznaczyć kilka minut każdego dnia, aby się zrelaksować i wykonać następujące ćwiczenie:

Zamknij usta i mocno zaciśnij wargi. Utrzymaj taką pozycję przez 5 – 10 sekund.

Następnie rozluźnij mięśnie głęboko oddychając przez usta.

Powtórz ćwiczenie dziesięć razy. Ćwicz w ten sposób dwa lub trzy razy dziennie.

Po wykonaniu opisanego ćwiczenia zauważysz, że twoje usta są większe i bardziej czerwone, a ty zawdzięczasz to całkowicie naturalnej metodzie.

Polepsz krążenie

Jest jeszcze jedno ćwiczenie, które pomoże ci znacznie poprawić wygląd w okolicy twoich ust. Dzięki temu ćwiczeniu krew w ustach będzie dobrze krążyć, co nada im pięknego koloru:

Wpraw usta w drganie zamykając je, ale nie zaciskając. Delikatnie dmuchaj wypychając usta na zewnątrz. Powinien towarzyszyć temu jednostajny dźwięk, który brzmi podobnie do „brr”.Dzieci traktują to jak zabawę, ale prawda jest taka, że po 20 lub 30 sekundach wykonywania tego ćwiczenia twoje usta natychmiast zaczną drżeć.

Sporadyczne złuszczanie naskórka

Na twoich ustach również zbierają się martwe komórki naskórka, podobnie jak na każdym innym obszarze twojego ciała. Na ustach skóra jest jednak o wiele delikatniejsza, dlatego należy jej się odpowiednia pielęgnacja.

Z tego powodu zalecamy złuszczanie naskórka, ale tylko sporadycznie: co piętnaście dni lub raz w miesiącu.

Aby to zrobić, użyj sody oczyszczonej, ponieważ ma odpowiednio delikatną teksturę. Zmieszaj ją z odrobiną oleju roślinnego (oliwy z oliwek, oliwy z migdałów, oleju kokosowy, itp.) i otrzymanym kosmetykiem masuj usta. Zabieg ten wykonaj wieczorem, przed położeniem się spać, aby uniknąć sytuacji, w której ktoś poza domem zobaczyłby cię z zaczerwienieniem w okolicy ust.

Po masażu umyj usta wodą i pozostaw na nich odrobinę oliwy na całą noc.

Często nawilżaj

Usta mają tendencję do wysychania, co sprawia, że wyglądają znacznie gorzej, zwłaszcza, jeśli używasz kredki do ust. Jeśli często zdarzają ci się suche lub popękane usta, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na tę wskazówkę.

Możesz nawilżać usta rano i wieczorem przy pomocy naturalnego produktu. Może to być specjalny sztyft do ust, albo po prostu olej roślinny lub czyste masło kakaowe.

Kiedy robisz sobie maseczkę na twarz, możesz również odżywić usta nakładając na nie:

awokado

jogurt

miód

Naucz się masować swoje usta

Nawilżając usta możesz wykonać jednocześnie ich masaż, co przyniesie następujące korzyści:

Dogłębnie utrwali nawilżenie.

Poprawi krążenie.

Rozluźni mięśnie okolicy ust.

Nada ustom więcej objętości i koloru.

Rozjaśni je i sprawi, że będą bardziej atrakcyjne

Jak wykonać masaż ust?

Kiedy twoje usta są dobrze nawilżone, przykryj je całe jedną ręką i pociągnij poziomo do boku, masując w ten sposób nie tylko usta, ale cały obszar wokół nich, gdzie kumuluje się napięcie i powstają zmarszczki.

Następnie zrób to samo dłonią drugiej ręki.

Powtórz 10 razy każdą ręką.

Jeśli masz czas zalecamy wykonanie masażu całej twarzy, ponieważ poprawi to jej wygląd, napięcie skóry i pomoże w naturalny sposób zapobiegać zmarszczkom.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama