Reklama

Jak samodzielnie ściągnąć hybrydy?

Manicure hybrydowy jest obecnie jedną z najpopularniejszych technik stylizacji paznokci. W rankingu trwałości zajmuje naprawdę wysoką pozycję. Na paznokciach utrzymuje się nawet do czterech tygodni. Hybrydy zyskały swoją popularność właśnie dzięki trwałości oraz gładkiej i błyszczącej powierzchni, która sprawia, że paznokcie wyglądają zjawiskowo. Jednak wraz ze wzrostem paznokcia manicure nie wygląda już tak fenomenalnie, jak zaraz po zabiegu. Zazwyczaj wtedy decydujemy się na ich ściągnięcie. Niestety zwykły zmywacz nie wystarczy, by hybrydy odeszły od płytki paznokcia. Są dwa wyjścia. Albo udajemy się na zabieg ściągania do salonu kosmetycznego, albo ściągamy hybrydy samodzielnie. Jeśli wybieramy drugą opcję, musimy wiedzieć, jak prawidłowo przeprowadzić zabieg i czego potrzebujemy do jego wykonania. O tym wszystkim poniżej.

Na czym polega manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy to obecnie bardzo popularna metoda stylizacji paznokci. Ten rodzaj manicure opiera się na utwardzaniu paznokci, co następuje w wyniku nałożenia specjalnego środka chemicznego na lakier, który następnie zostaje utrwalony pod lampą UV. To właśnie środek utwardzający i lampa UV tworzą hybrydę.

Można uznać, że manicure hybrydowy jest połączeniem manicure tradycyjnego, żelowego lub akrylowego. Różni je jednak ważny aspekt – trwałość. Hybrydy pod tym względem zbliżone są do manicure tytanowego, który utrzymuje się na paznokciach około czterech tygodni. Hybrydy zazwyczaj wytrzymują około dwudziestu dni. Następnie należy ściągnąć je przy użyciu acetonu lub u kosmetyczki, która ściera je zazwyczaj pilnikiem.

Dlaczego trudno go zmyć?

Manicure hybrydowy wykonuje się przy użyciu silnych środków chemicznych, które utwardzają płytkę paznokcia, a następnie lakier. Każda z nakładanych warstw utrwalana jest pod lampą UV, stąd tak trwały efekt. To z tego powodu zwykły zmywacz do paznokci nie działa na hybrydę. Warto wiedzieć również, że każdy manicure wykonywany przy użyciu środków chemicznych osłabia paznokcie i sprzyja ich łamliwości. Nie należy stosować go zbyt często.

Co jest potrzebne do ściągnięcia hybrydy?

• aceton (można go dostać w drogeriach i aptekach);

• waciki lub gaziki (wycięte w rozmiarze paznokci, na które będą nakładane na paznokcie po namoczeniu w acetonie);

• kawałki folii aluminiowej (owiniesz nimi paznokcie);

• gruboziarnisty pilnik (pomoże zmiękczyć powierzchnię lakieru);

• oliwka, krem odżywczy, odżywka (do zabezpieczenia skórek i nabalsamowania dłoni po zabiegu).

Czas, w jakim ściągniemy manicure hybrydowy zależy przede wszystkim od lakieru, jaki został naniesiony na paznokcie. Jeśli był to lakier słabej jakości, będzie trudno schodził, przez co czas ściągania się wydłuży. Jeśli manicure był wykonany przy użyciu dobrych kosmetyków, hybryda zejdzie raz dwa.

Jak prawidłowo ściągnąć hybrydy?

Zabieg nie jest skomplikowany i nie powinien sprawić trudności, jeśli tylko mamy odpowiednie narzędzia do jego wykonania. Postępuj krok po kroku:

1. Zabezpiecz skórki wokół paznokci kremem odżywczym, oliwką lub odżywką do paznokci.

2. Spiłuj delikatnie lakier grubym pilnikiem, by zmiękczyć jego powierzchnię przed zabiegiem i ułatwić ściąganie hybrydy. Gdy paznokcie są przygotowane, możesz rozpocząć ściąganie.

3. Namoczone w acetonie waciki nakładaj po kolei na każdy paznokieć, a następnie owijaj je folią aluminiową.

4. Kiedy wszystkie paznokcie będą już owinięte, możesz lekko docisnąć folię i wacik do ich płytki. Przyspieszy to proces rozpuszczania hybrydy.

5. Pozostaw „opatrunek” na paznokciach na około 20 minut.

6. Po upływie tego czasu sprawdź, czy hybryda odchodzi.

a) Jeśli tak, zsuń ją delikatnie pilnikiem. Być może nie będziesz musiała wykonywać tej czynności, ponieważ lakier zostanie na waciku.

b) Jeśli lakier nie odszedł w całości, ponownie nałóż nasączony wacik na paznokieć i owiń go folią aluminiową. Po kilku minutach lakier powinien odejść. Jeśli nie schodzi samodzielnie, podważ go pilnikiem.

7. Po skończonym zabiegu umyj dokładnie ręce i paznokcie, a następnie nasmaruj je oliwką lub kremem odżywczym.

Jak widać manicure hybrydowy łatwo możemy ściągnąć samodzielnie w domu. Nie musimy wydawać pieniędzy na zabieg w salonie kosmetycznym. Warto pamiętać, by po ściągnięciu manicure hybrydowego dać paznokciom odpocząć i zregenerować się. Okres między ściągnięciem hybrydy a nałożeniem nowej powinien być nie krótszy niż miesiąc.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama