Reklama

Jak prawidłowo wykonać hennę brwi?

Henna to nie tylko fantastyczny kosmetyk do wykonywania tymczasowych tatuaży ale również znakomity, naturalny barwnik do włosów. Henna nie niszczy włosów, pozostawia je elastyczne, miękkie i lśniące. Możesz ją również stosować do barwienia brwi. Odpowiednia stylizacja brwi potrafi odmienić nasz wygląd. Optymalny kształt i kolor brwi sprawiają, że oczy stają się wizualnie większe, a rysy twarzy bardziej regularne.

Reklama

Potrzebne ci będą:

nożyczki

alkohol

naturalna henna

woda

plastikowa łyżeczka

mała miska do mieszania

wazelina

cieniutki pędzelek lub aplikator

patyczki higieniczne

Pierwszym krokiem jest przygotowanie brwi do farbowania. Nożyczkami przytnij krnąbrne włoski, które wystają poza linię brwi. Następnie odtłuść brwi alkoholem.

Możesz również umyć twarz mydłem, tylko uważaj, aby nie podrażnić oczu.

Wymieszaj hennę w proszku z wodą tworząc bardzo gęstą papkę. Pamiętaj, aby miska i łyżka do mieszania były plastikowe. Nie stosuj metalowych narzędzi, gdyż henna wchodzi w reakcję z metalem i twoje brwi mogą stać się zielone. Pozostaw rozrobioną hennę na 10 minut. Przed nałożeniem na brwi ponownie ją wymieszaj.

Nałóż wazelinę wokół brwi, aby zabezpieczyć skórę przed zabarwieniem. Możesz również użyć tłustego kremu. Nałóż hennę na brwi nadając im ładny, regularny kształt. Jeżeli henna wyjechała poza brew użyj patyczka higienicznego, aby ją usunąć. Po około 2 godzinach zmyj hennę żelem do twarzy lub wacikiem nasączonym w alkoholu. Kolor henny powinien utrzymać się na brwiach przez miesiąc.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama