Reklama

Jak prawidłowo dbać o akcesoria do makijażu?

Pędzle, pędzelki, gąbeczki i inne akcesoria do makijażu zapełniają kosmetyczki wielu kobiet. Uwielbiamy z nimi eksperymentować, a w efekcie cieszyć się zjawiskowym makijażem. Warto jednak pamiętać, że regularnie używane przybory do makijażu brudzą się i błyskawicznie przyciągają bakterie, co w konsekwencji sprzyja powstawaniu niedoskonałości na skórze. Jak temu zapobiec? Systematycznie je czyszcząc oraz przechowując w prawidłowy sposób. Podpowiadamy, jak dbać o akcesoria do makijażu.

Reklama

Pędzle i gąbki do aplikacji fluidu

Akcesoriów do aplikacji fluidu używamy zdecydowanie najczęściej. Ze względu na fakt, że praktycznie każdego dnia brudzimy je w podkładzie i narażamy na rozwój bakterii, należy je również codziennie myć. Nie chodzi tutaj o dokładne moczenie pędzla czy gąbki w wodzie z mydłem, ale o zwykłe przepłukanie ich pod bieżącą wodą.

Z kolei kąpiel mydlaną należy zafundować im raz w tygodniu. Wystarczy, że do miseczki z ciepłą wodą dodasz kilka kropel mydła w płynie, następnie zamoczysz w niej gąbkę lub pędzel i dokładnie wyczyścisz. Jeśli resztki podkładu nie będą chciały zejść, do miseczki dolej płynu do demakijażu.

Pędzle do pudru sypkiego oraz różu

Pędzle, których używamy do kosmetyków sypkich - pudru czy różu, wystarczy umyć raz w tygodniu. Podobnie jak w przypadku akcesoriów do aplikacji fluidu, pędzle czyścimy w wodzie z mydłem. Na koniec wystarczy wypłukać je w zimnej wodzie i odstawić do osuszenia.

Pędzelki do cieni

Jeśli codziennie używasz pędzelka do cieni, powinnaś czyścić go co kilka dni. Natomiast, jeżeli malujesz oczy sporadycznie, wyczyść pędzelek dopiero, gdy użyjesz go kilka razy. Namocz go w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła i płynu do demakijażu, a następnie odstaw do wyschnięcia.

Ważne

Pamiętaj, by podczas czyszczenia pędzli moczyć tylko ich włosie. Inaczej możesz je uszkodzić. Po umyciu przybory do makijażu powinny zostać dokładnie osuszone.

Jak przechowywać akcesoria do makijażu?

Różnego rodzaju pędzle, gąbeczki, szczoteczki i inne akcesoria do makijażu warto chronić przed wilgocią i kurzem. Wówczas zbierają się na nich bakterie, co w efekcie sprzyja powstawaniu niedoskonałości na naszej twarzy. Przechowuj je w zamkniętym, najlepiej plastikowym pojemniku, ale tylko wtedy, gdy są suche.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama