Reklama

Jak pozbyć się niechcianego owłosienia z twarzy?

Niemal każda kobieta ma problem z niechcianym owłosieniem na twarzy i innych częściach ciała. Dzisiejsze kanony piękna sprawiają, że chcemy się ich jak najszybciej pozbyć. Najczęściej stosowaną metodą usuwania “wąsika” jest woskowanie. Metoda ta nie jest jednak ani delikatna dla skóry, ani nie usuwa owłosienia na stałe. Regularne usuwanie włosków może powodować podrażnienia skóry, trądzik a nawet bolesne rany. Na szczęście istnieje w pełni naturalny sposób, który skutecznie zastąpi standardowe woskowanie. Jego skuteczność dokładnie znają kobiety na bliskim wschodzi. Od stuleci z powodzeniem usuwają niechciane włosienie w ten sposób.

Reklama

O czym mowa? O substancji wykonanej z połączenia dwóch łyżek mąki z ciecierzycy, łyżki kurkumy i niewielkiej ilości jogurtu naturalnego lub mleka. Kurkuma ma działanie antybakteryjne, dzięki czemu skutecznie oczyszcza skórę, a także pomaga pozbyć się martwych komórek i innych substancji znajdujących się na powierzchni skóry. Pomaga również w walce z trądzikiem i stanami zapalnymi skóry.

Aby przygotować pastę, weź mąkę z ciecierzycy i wymieszaj ją dokładnie z kurkumą. Następnie dodaj jogurt lub mleko i wymieszaj na gładką, gęstą masę. Pastę nałóż na wybrane miejsce i pozostaw na około 20 minut, do całkowitego zaschnięcia.

Kiedy pasta będzie już sucha, możesz usunąć ją delikatnie wacikiem nasączonym w ciepłej wodzie. Owłosienie powinno zostać usunięte. Jeżeli twoja skóra będzie miała lekko żółtawe  zabarwienie, to znak, że pasta nie została całkowicie usunięta. Niewielka ilość kurkumy mogła zabarwić skórę. Zaczerwienienie również nie jest problemem, a jedynie stanem przejściowym. Silnie działanie przeciwzapalne kurkumy może spowodować niewielkie podrażnienie skóry, które znika po kilku minutach. Co jednak znaczą nieznaczne niedogodności, kiedy skutecznie pozbywamy się niechcianego owłosienia, bez użycia sztucznych specyfików?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama