Jak nawilżyć usta torebką zielonej herbaty?

Popękanych ust nie powoduje tylko zimowe powietrze. Przyczyn jest wiele takich jak odwodnienie, alkohol i oblizywanie warg. W odróżnieniu od reszty skóry, wargi nie mają żadnych olejów by chronić się przed wysychaniem. Suche usta są bardzo podatne na infekcje. Jednym z najlepszych naturalnych sposobów jest zielona herbata. Poznaj prosty sposób na nawilżenie spękanych ust.

Jest to jeden z najbardziej popularnych, domowych środków na suche i popękane usta. Garbniki zawarte w zielonej herbacie złagodzą pieczenie i zwiększą wilgotność twoich ust. Wszystko co musisz zrobić to zamoczyć torebkę zielonej herbaty w ciepłej wodzie. Następnie po odciśnięciu nadmiaru wody, przyłożyć ją do ust. Trzymaj torebkę na ustach przez 4-5 minut.

Ciepły okład z zielonej herbaty sprawi, że od razu twoje usta staną się wilgotne. Kurację powinno się wykonywać codziennie, aż do wyleczenia popękanych i krwawiących warg. Następnie upewnij się czy jesteś odpowiednio nawodniony. Główną przyczyną pękających warg jest zbyt mała ilość wypijanych płynów.

Pijąc zieloną herbatę zyskasz wiele innych korzyści dla zdrowia. Poprawia ona pamięć i koncentrację. Zielona herbata z cukrem działa jak napój energetyczny, daje przysłowiowego „kopa” na cały dzień.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama