Reklama

Jak nakładać czerwoną pomadkę?

Szminki są w użyciu już od bardzo dawna, a kobiety malują się, aby wyglądać pięknie. Kobiety uwielbiają żywe i wyraziste kolory. W końcu nic nie podnosi tak pewności siebie jak czerwona szminka, która noszona była przez takie gwiazdy jak Marilyn Monroe czy Gwen Stefani. Nie musisz być jednak wielką gwiazdą, aby mieć idealnie pomalowane czerwone usta. Klasyczna czerwień jest w modzie od dziesięcioleci i nigdy nie zniknie, dlatego czytając poniższe rady, dowiesz się jak nakładać czerwoną szminkę, tak aby wyglądała idealnie.

Wybierz odpowiedni dla siebie odcień czerwieni

Czerwony jest kolorem, który ma wiele odcieni i wygląda różnie na różnych osobach. Kiedyś uważano, że jasna czerwień oraz kolory koralowe nadają się dla kobiet z jasną karnacją, a odcienie ciemniejsze dla kobiet z ciemniejszą cerą. Jednak teraz okazuje się, że nie ma konkretnej zasady, która mówiłaby on tym jaki odcień pasuje do jakiego koloru skóry. Musisz eksperymentować z różnymi odcieniami, aż trafisz na taki, który idealnie do ciebie pasuje.

Złuszczaj naskórek na ustach

Kolejną radą, która pozwoli ci na wykonanie profesjonalnego makijażu ust, jest złuszczenie ich oliwą z oliwek lub olejem kokosowym nałożonym na szczoteczkę do zębów, tuż przed pomalowaniem ust. Wystarczy, że będziesz masować usta szczoteczką okrężnymi ruchami, a usuniesz martwy naskórek, dzięki czemu szminka będzie wyglądała idealnie, a usta będą nawilżone. Pamiętaj tylko, aby nie przesadzić ze złuszczaniem, ponieważ usta są bardzo delikatne i mogą stać się bolesne.

Nawilż usta

Nałóż na nie sporą ilość balsamu do ust lub masła Shea, aby je nawilżyć. Po wmasowaniu balsamu odczekaj 10 minut, aby miał on szansę się wchłonąć. Następnie usuń jego pozostałości chusteczką, aby szminka dała się łatwo nałożyć.

Najpierw konturuj usta

Zaczynając malować usta, obrysuj je najpierw kredką w kolorze szminki, aby wyznaczyć ich kształt. Szczególną uwagę zwróć na zagłębienie górnej wargi, czyli tzw. łuk Kupidyna. Pozwoli to na nadanie im kształtu i idealne wypełnienie ich szminką. Ma to szczególne znaczenie właśnie podczas malowania czerwoną pomadką, ponieważ jeśli jest ona rozmazana i wychodzi poza naturalną linię ust, to jest to bardziej widoczne niż przy innych kolorach.

Wypełnij usta kredką do ust

Wypełnij usta tą samą kredką, którą je obrysowałaś. Pozwoli to na przedłużenie trwałości szminki i nadanie jej żywszego koloru.

Nałóż szminkę

Teraz czas na nałożenie szminki. Najlepiej będzie, jeśli zrobisz to pędzelkiem, ponieważ będziesz miała lepszą kontrolę. Staraj się nie wychodzić za namalowaną wcześniej linię. Upewnij się także, że dobrze wypełniłaś wewnętrzne kąciki ust. Zacznij nakładanie szminki od środka ust, a następnie przesuwaj się do ich zewnętrznych granic. Jest to najlepszy sposób, dzięki któremu nałożysz idealnie równą warstwę w każdym miejscu ust.

Odbij szminkę na chusteczce, a następnie nałóż drugą warstwę

Kolejną wskazówką dotyczącą nakładania czerwonej szminki jest to, abyś po nałożeniu pierwszej warstwy odbiła ją na chusteczce, a potem nałożyła drugą warstwę. W ten sposób szminka utrzyma się dłużej, a kolor będzie bardziej wyrazisty.

Utrwal szminkę pudrem

Kolejnym sposobem na przedłużenie trwałości pomadki jest przyłożenie do ust chusteczki i przypudrowanie ich transparentnym pudrem (przez chusteczkę). Dzięki temu twoja pomadka utrzyma się na ustach o wiele dłużej.

Na linii ust nałóż korektor

Aby szminka się nie rozmazywała, nałóż korektor zaraz nad linią narysowaną kredką. Sprawi to także, że twoje usta będą bardziej podkreślone i uwodzicielskie.

Jeśli chcesz, to możesz nałożyć również błyszczyk

Jeśli chcesz nadać swoim ustom połysku i dramatycznego wyglądu, to możesz nałożyć błyszczyk na środek ust, co sprawi, że będą one wydawać się pełniejsze.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama