Reklama

Henna pudrowa do brwi: Co warto o niej wiedzieć?

Henna pudrowa do brwi jest alternatywą dla klasycznej henny i cieszy się coraz większą popularnością. Taki zabieg pozwala na nadanie kształtu i koloru brwiom, które podkreślają urodę. Henna pudrowa utrzymuje się na skórze do dwóch tygodni, a na włoskach nawet do sześciu. Cena zabiegu waha się od kilku do kilkudziesięciu złotych, ale wszystko zależy od tego, czy wykonujesz ją samodzielnie, czy w salonie kosmetycznym. Zabieg trwa około godziny i nie jest inwazyjna.

Co to jest henna pudrowa do brwi?

Henna pudrowa do brwi jest kosmetykiem, w którym wykorzystuje się hennę naturalną. Składniki pochodzenia roślinnego nadają brwiom wyrazistego koloru, a także pielęgnują włoski. W skład preparatu wchodzi:

 • henna - nadaje kolor,
 • amala (agrest indyjski) - nabłyszcza i wzmacnia włoski,
 • shikakai - odżywia brwi,
 • proszek indygo - wydobywa głębię koloru,
 • witamina E lub C - wzmacnia włoski i odżywia je.

Jak przygotować się do aplikowania henny pudrowej?

Dwa dnia przed zabiegiem zaleca się zrobienie próby uczuleniowej. Pomimo tego, że henna pudrowa zrobiona jest naturalnych składników, może wywołać reakcję alergiczną. Próbę można zrobić u kosmetyczki lub samodzielnie w domu. Wystarczy odrobinę preparatu nałożyć na skórę i pozostawić na kilka minut. Jeśli nie wystąpi świąd skóry, ani żadne inne niepokojące objawy związane z alergią to znak, że nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Zaczerwienienie skóry jest naturalnym procesem i nie powinno niepokoić.

Reklama

Jak wygląda zabieg?

Zabieg aplikowania henny pudrowej na brwi w profesjonalnym zakładzie kosmetycznym, odbywa się w kilku prostych krokach:

 • Na początku kosmetyczka dokładnie oczyści twoją skórę w okolicach brwi. Wykonywany jest peeling, a następnie włoski myte są specjalnym szamponem oraz nawilżane odpowiednimi preparatami.
 • W kolejnym kroku kosmetyczka nakłada primer i wyznacza dokładny kształt brwi. Obszar ten zaznacza się białą pastą. Chroni ona przed rozlaniem się preparatu poza obrys.
 • Kolejny krok to nałożenie przez kosmetyczkę henny pudrowej za pomocą pędzelka. Preparat pozostawia się na brwiach przez pół godziny.
 • Na koniec kosmetyczka za pomocą removera usuwa preparat z brwi i reguluje je.

Cena takiego zabiegu waha się od 60 do 120 złotych.

Wykonanie henny pudrowej w domu

W drogeriach dostępnych jest wiele produktów przeznaczonych do henny pudrowej brwi. Zanim jednak zdecydujesz się na jej zakup, sprawdź dokładny skład i opinie internetowe innych użytkowniczek. Sposób na wykonanie henny pudrowej na brwi w domu jest następujący:

 • hennę wymieszaj z wodą tak, żeby nie powstały żadne grudki,
 • za pomocą kredki narysuj kształt, jaki chcesz nadać swoim brwiom,
 • wkoło szkicu brwi nałóż pastę, która zabezpieczy farbowany obszar przed wybrudzeniem skóry poza nim,
 • zaaplikuj równomiernie preparat na brwi i pozostaw na 20 minut,
 • zwilżonym wacikiem zmyj produkt z twarzy,
 • wyreguluj brwi pęsetą.

Cena henny pudrowej brwi w drogeriach waha się między 20 a 60 złotych. Jeśli nie jesteś pewna, czy uda ci się w sposób prawidłowy wykonać zabieg, lepiej udać się do salonu kosmetycznego. Tam pod okiem specjalisty henna pudrowa do brwi zostanie zaaplikowana w poprawny sposób.

Polecamy: Napoje, które pomogą opóźniać procesy starzenia

Jakie efekty daje henna pudrowa?

Henna pudrowa do brwi nadaje naturalny kolor brwiom, odżywia i pogrubia włoski. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ brwi są w pełni wystylizowane i nie potrzebują codziennego makijażu. To oszczędność czasu w szczególności dla pań, które nie mają go zbyt wiele. Henna pudrowa utrzymuje się na skórze do dwóch tygodni, natomiast na włoskach widoczna jest nawet do sześciu.

Jak dbać o brwi po zabiegu?

Jeśli chcesz, aby efekt henny pudrowej utrzymywał się na skórze jak najdłużej, musisz przestrzegać kilku zasad. Przez pierwszą dobę po wykonaniu zabiegu, nie myj okolic brwi oraz nie aplikuj na nie żadnych preparatów. Nie możesz dotykać brwi, ani ich pocierać. Zrezygnuj z wizyt na basenie czy saunie oraz ogranicz ekspozycję brwi na słońce. To proste zasady, które pozwolą na cieszenie się efektem zabiegu przez długi czas.

Zobacz też:

Jak stosować aloes na włosy?

Domowa maseczka oczyszczająca pory

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jak zrobić hennę brwi | henna brwi krok po kroku

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama