Reklama

Co zrobić, żeby eyeliner się nie rozmazywał?

Oczy podkreślone eyelinerem nabierają wyrazistości i elegancji. Kreski są też potrzebne, jeśli doklejasz sztuczne rzęsy, aby zamaskować miejsca ich mocowania. Jednak każdy — kto używał eyelinera — wie, że kosmetyk ten lubi się rozmazywać i odbijać na górnej powiece. W efekcie zamiast pięknie podkreślonego i wymodelowanego oka powstaje w najlepszym wypadku niepełna kreska, w najgorszym — panda, czyli czarne plamy pod oczami. Co zrobić, żeby eyeliner się nie rozmazywał?

Baza do cieni pod eyeliner

Jedną z najprostszych i skutecznych metod, które sprawiają, że eyeliner się nie rozmazuje, jest stosowanie bazy do cieni pod makijaż. Produkt stworzono po to, by kosmetyki lepiej przylegały do skóry i nie zmieniały miejsca, w którym zostały nałożone. Jeśli zastosujesz bazę, nałożysz cienie i eyeliner, produkty nie powinny się rozmazywać.

Pudrowanie i cieniowanie eyelinera

Kolejnym sposobem na rozmazujący się eyeliner jest nałożenie na niego pudru transparentnego. Wystarczy po namalowaniu kreski odczekać, aż produkt wyschnie, a następnie nałożyć przeźroczysty puder na eyeliner. 

W podobny sposób zadziała cień do powiek nałożony na kreskę. Jednak, aby nie zatracić oryginalnej barwy eyelinera, najlepiej dobrać cień o identycznym bądź mocno zbliżonym odcieniu. 

Usuwanie nadmiaru kosmetyku

Często powodem, dla którego eyeliner odbija się nam pod łukiem brwiowym lub rozmazuje w kąciku oka, jest zbyt duża jego ilość. Czasem jest to wynik naszych działań, ale może być za to odpowiedzialna również receptura kosmetyku. Jak temu zaradzić? Poczekaj, aż eyeliner wyschnie, a następnie delikatnie przyłóż wacik lub płatek kosmetyczny do kreski. Wata powinna wchłonąć nadmiar farby. 

Preparaty przedłużające trwałość kosmetyków

Eyelinery często rozmazują się z powodu swojej formuły. Na rynku dostępne są specjalne preparaty, które zmieszane z eyelinerem sprawią, że stanie się on wodoodporny i trwalszy. Dzięki temu nie będzie się rozmazywał.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama