Reklama

Co zrobić, aby szminka trzymała się dłużej na ustach?

Nakładanie szminki na usta jest sztuką samą w sobie. Można to zrobić w bardzo twórczy i artystyczny sposób. Niestety trwałość szminki na ustach zależy od jej jakości oraz czynności, które nastąpią po je nałożeniu. Trwałość szminki na ustach można przedłużyć znając kilka prostych sztuczek. Oto one.

Reklama

Papierowa chusteczka

Przed nałożeniem szminki na usta, zbierz nadmiar sebum z ust za pomocą chusteczki. Szminka nie pozostanie długo na ustach zbyt tłustych i popękanych. Możesz również nałożyć na usta odrobinę talku przed zastosowaniem szminki.

Nawilżanie ust

Na suchych i popękanych ustach szminka nie wygląda najlepiej. Usta należy nawilżać, nawet przed nałożeniem szminki. Są również wyjątki, nie nakładaj pomadki do ust pod błyszczyk. Błyszczyk chroni usta przed działaniem promieni słonecznych i zachowuje odpowiednie nawilżenie ust.

Używaj konturówki

Użycie konturówki jest konieczne przed nałożeniem na usta szminki. Zacznij od środka ust i ostrożnie obrysuj ich krawędź. Konturówka sprawia, że szminka trzyma się dłużej na ustach i nadaje jej intensywniejszego koloru. Użyj tego samego odcienia konturówki co szminka.

Zbierz nadmiar

Po nałożeniu szminki, zbierz jej nadmiar poprzez zaciśnięcie ustami chusteczki. Teraz ponownie nałóż na usta szminkę. Bibułka zbiera nadmiar szminki oraz równomiernie rozprowadza ją na ustach.

Długotrwałe szminki

Na rynku jest wiele producentów kosmetyków. Niektórzy z nich mają w ofercie szminki o przedłużonej trwałości. Są one zazwyczaj droższe od reszty szminek, lecz warte swej ceny. Szminki o przedłużonej trwałości mają w swym składzie krzem, który stanowi ochronną warstwę, absorbując olej i pot.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama