Reklama

Co mówią o tobie twoje usta?

Współcześnie jesteśmy świadkami narodzin wielu nowych dyscyplin naukowych. Jedną z nich jest nauka zajmująca się analizą kształtu ust, która interpretuje ich cechy charakterystyczne - rozmiar, kształt, wypełnienie czy kontury. Koncepcja studiowania ust wywodzi się z chińskiej medycyny. Jest jedną z gałęzi procesu czytania twarzy, znanego jako Mien Shiang, który powstał około 3 tysięcy lat temu. W XXI wieku praktyka czytania twarzy staje się coraz bardziej popularna. Powstały szkoły uczące Mien Shiang. Mapowanie twarzy stosuje się w nowoczesnych spa i klinikach medycznych, łącząc chińską medycynę z zachodnimi osiągnięciami z zakresu dermatologii. Mien Shiang identyfikuje 47 różnych typów ust. Oto 7 najpopularniejszych spośród nich:

Reklama

Typ ust: pełne

Kobiety z pełnymi ustami są pewne siebie i odważne. Potrafią szczerze i prawdziwie dbać o innych i stawiać ich potrzeby na pierwszym miejscu. Hojne i opiekuńcze, w naturalny sposób dążą ku macierzyństwu. Cenią także przyjaźnie i relacje towarzyskie. Im pełniejsze są usta kobiety, tym bardziej wskazuje to na jej namiętny charakter.

Typ ust: wąskie

Kobiety o wąskim typie ust mają skłonność do samotniczego trybu życia. Są niezależne, ostrożne i z rezerwą. Zdeterminowane i konsekwentne, osiągają w swoim życiu bardzo wiele. Posiadają jednak także słodką i wrażliwą stronę w swoim charakterze.

Typ ust: szerokie

Kobiety z rozciągniętym kształtem ust są pełne życia i utalentowane. Mają szeroki wachlarz zainteresowań i wielkie grono znajomych i przyjaciół. Przejawiają skłonność do perfekcjonizmu, choć jednocześnie potrafią się dostosować do otoczenia. Maszerują do dźwięku swojego własnego bębna i nie podążają za tłumem.

Typ ust: okrągłe

Kobiety o ustach jak guziczek, gotowych do całowania są pełne życia i urocze. Pewne siebie i swojego zdania, przebojowe, ciekawe świata i niebojące się podejmować ryzyka. Świecą jasnym płomieniem charyzmy.

Typ ust: kształt serca

Usta w kształcie spadzistym mają uwypuklony łuk Kupidyna. Oznaczają kobietę kreatywną i bystrą. Ona jest samą esencją wdzięku i elegancji. Kobiety o ustach w kształcie serca nie boją się wygłaszać swoich poglądów i opinii. Chwytają życie za rogi i przejmują inicjatywę nad sytuacją. Te romantyczne usta mówią o obfitości i zdrowiu.

Typ ust: średni – ani duże, ani małe

Jak w bajce, ten symetryczny typ ust nie jest ani za duży ani za mały, ale w sam raz. Usta te nie są ani pełne, ani cienkie, lecz właśnie „pomiędzy”. Łuk Kupidyna jest zaokrąglony, co jest znakiem uprzejmości. Ten typ ust wskazuje na kobietę o zrównoważonym charakterze. Znajduje ona czas i zrozumienie dla innych. Lubi towarzystwo przyjaciół, ale nie jest od nich zależna.

Typ ust: pogrubione w środku

Usta pełne w środku z wysuniętym centrum wskazują na urodzonego aktora. Taka kobieta lubi być w centrum uwagi, w świetle lamp błyskowych. Wąskie i cienkie kąciki ust podpowiadają, że lubi także dobrą zabawę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama