Co mówi o nas kolor włosów?

Blondynki są naiwne, szatynki wierne i wrażliwe, a rudowłose kobiety to boginie namiętności – ile prawdy tkwi w tych stereotypowych poglądach utrwalanych nie tylko przez mężczyzn, ale i same panie? Okazuje się, że zadziwiająco dużo. Ponoć za kolor włosów i niektóre cechy osobowości odpowiadają te same geny. Wyniki ankiet pokazują też jasno, że kolor włosów odgrywa duże znaczenie w trakcie pierwszych chwil kontaktu. Sprawdź, jak kobiety i mężczyzn o różnych kolorach włosów postrzegają inni ludzie.

Włosy w kolorze blond

Tylko 10% kobiet posiada naturalne blond włosy. Z tego względu blondynki postrzegane są jako niezwykle atrakcyjne i pewne siebie. Mężczyźni uważają je czasem za naiwne i nieporadne, ale też energiczne i egoistyczne. Dla wielu z nich blondynki jawią się jako idealne połączenie seksapilu i niewinności.

Blondyni wbrew pozorom nie są uważani za najatrakcyjniejszych. Często kobiety mają ich za marzycieli i lekkoduchów, którzy nie są w stanie stawić czoła problemom. Mężczyźni o tym kolorze włosów są jednak towarzyscy, otwarci na innych i cechuje ich duże poczucie humoru.

Brunetki i bruneci

Zarówno kobiety jak i mężczyźni o tym kolorze włosów postrzegani są jako bardziej dojrzałe i odpowiedzialne osoby. Cechuje ich zaradność życiowa, nastawienie na osiągnięcie sukcesu oraz ponadprzeciętna inteligencja. Bruneci uważani są za niezwykle atrakcyjnych, a także tajemniczych mężczyzn, o względy których warto zabiegać. Z kolei kobiety o czarnych włosach cieszą się opinią namiętnych i czułych kochanek. Mężczyźni cenią sobie też ich rozsądek, stabilność emocjonalną oraz opanowanie.

Rude włosy

Osoby o tym kolorze włosów kojarzone są z ognistym temperamentem, kreatywnością i egoizmem. Mężczyźni do rudowłosych kobiet wbrew pozorom podchodzą jednak z dystansem – obawiają się ich wybuchowości i niezależności. Tak naprawdę są one przede wszystkim pewne siebie, energiczne i uwielbiają się bawić. Spotkania towarzyskie stanowią ważny element ich życia.

Rudowłosi mężczyźni ze względu na to, że nie są zbyt często spotykani, stają się dla kobiet coraz bardziej atrakcyjnymi partnerami. Cechuje ich kreatywność, otwartość na ludzi, inteligencja oraz ironiczne poczucie humoru. Jednocześnie potrafią być oni romantyczni, czuli, a także odpowiedzialni.

Szatynki i szatyni

Kobiety o brązowych i kasztanowych włosach postrzegane są jako energiczne i pomysłowe. Niestety ich plany i marzenia rzadko przechodzą do etapu realizacji. Szatynki lubią być w centrum zainteresowania, są żywiołowe i towarzyskie, ale cechuje je też zmienność zarówno poglądów, jak i nastrojów. To marzycielki, wierne żony i przyjaciółki. Między innymi dlatego mężczyźni za nimi szaleją.

Szatyni uważani są za najprzystojniejszych mężczyzn. Kobiety postrzegają ich jako silnych, odważnych i pewnych siebie, a jednocześnie wrażliwych i opiekuńczych.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama