Reklama

Co mówi o nas kolor oczu?

Zwykło się mówić, że oczy są zwierciadłem duszy i rzeczywiście, można z nich wiele wyczytać. Spojrzenie niejednokrotnie wyraża bardzo wiele. Okazuje się jednak, że sam kolor oczu jest istotny i znaczący. Naukowcy z całego świata przeprowadzili badania dotyczące wpływu koloru oczu na nasz charakter. Wyniki są zadziwiające – okazuje się, że kolor oczu faktycznie może odzwierciedlać osobowość. Jak to możliwe? Sprawdź, co tak naprawdę da się wyczytać z oczu!

Reklama

Kolor oczu a cechy charakteru

Związek koloru oczu z cechami charakteru wydaje się absurdalny. W końcu występuje tylko kilka kolorów oczu, a każdy człowiek jest inny i trudno znaleźć choćby dwie osoby o identycznej osobowości. Ale naukowcom udało się wyodrębnić kilka najbardziej charakterystycznych cech, które można z powodzeniem przypisać osobom o danym kolorze oczu. Badacze ze Szwecji uargumentowali to tym, że za kolor oczu i niektóre cechy charakteru oraz funkcje poznawcze odpowiadają te same geny. Sprawdź, jakie cechy osobowości wiążą się z twoim kolorem oczu.

Oczy ciemnobrązowe

Cechy charakteru, które przypisuje się właścicielom ciemnobrązowych oczu, to szczerość i odwaga, a także tajemniczość. Osoby te kierują się w życiu zasadami i uczciwością. Są silne psychicznie, odpowiedzialne i asertywne. Nie mają problemów z nawiązywaniem relacji międzyludzkich i chętnie wcielają się w role przywódców. Lubią dominować i rządzić. Odnajdują się także w aktywnościach fizycznych i sporcie, ponieważ mają dobry refleks. Ciemnookie osoby cechuje również tajemniczość, cenią sobie one swoją intymność, a także indywidualność. Co ciekawe, badania dowodzą, że osoby o ciemnych oczach wzbudzają większe zaufanie i także z tego względu częściej wybiera się je na przywódców grupy.

Oczy piwne

Cechy charakteru związane z tym kolorem oczu to lojalność, niezależność i otwartość na innych.

Osoby o piwnych oczach cenią sobie swoją niezależność, ale ważni są dla nich przyjaciele i rodzina. Chętnie pomagają innym, są stałe w uczuciach i można im ufać. Cechuje je także spontaniczność, chęć korzystania z życia i wewnętrzna radość, którą potrafią zarażać innych. Piwnookie osoby są także przekonane o swojej wyjątkowości i z łatwością odnajdują się w nowych sytuacjach, ale często ponoszą ich też nerwy. Wtedy potrafią wybuchnąć i zranić najbliższe osoby.

Oczy niebieskie

Osoby o niebieskich oczach cechuje wrażliwość, sentymentalność i powściągliwość. Są świetnymi przyjaciółmi, zawsze można na nich liczyć i poprosić o poradę. Ich empatyczność sprawia, że można się przy nich dobrze czuć. Są niezwykle uprzejme i potrafią zachować się elegancko. Jednocześnie cechuje je skrytość i niechęć do opowiadania o sobie oraz zdradzania swoich sekretów. Często jest to oceniane przez innych jako oziębłość czy wywyższanie się. Osoby niebieskookie to sprawni analitycy, potrafią planować i opracowywać różnorodne strategie. Kobiety o tym kolorze oczu są też silne psychicznie. Według badań osoby niebieskookie są postrzegane jako najbardziej atrakcyjne.

Oczy szare

Cechy charakteru związane z szarym kolorem oczu to mądrość, czułość i ambicja. Osoby o szarych oczach są wrażliwe i jednocześnie dążące do osiągnięcia sukcesu, stale się rozwijają i wciąż stawiają sobie nowe cele. Dzięki swojej kreatywności potrafią sobie poradzić nawet w najtrudniejszej sytuacji. Są czułe i chętnie troszczą się o innych, jednocześnie trudno zdobyć ich zaufanie. To osoby niepewnie czujące się w nowych związkach, nieco skryte i ostrożne w nawiązywaniu relacji. Cechuje je także wielka wyobraźnia i zdolność twórczego myślenia. Są samotnikami i mają tendencję do popadania w pracoholizm.

Oczy zielone

Osoby o zielonych oczach cechuje kreatywność, inteligencja oraz energia do działania. Są one bardziej odporne na stres i nastawione na osiąganie sukcesu. Potrafią pracować pod presją czasu, mają mnóstwo energii i twórczego zapału. Są rzetelne i odpowiedzialne, dlatego to dobrzy przyjaciele oraz wierni partnerzy. Ich życie jest poukładane, ale zielonookie osoby często pozwalają sobie na odrobinę szaleństwa i spontaniczności. Inni ludzie postrzegają je jako osoby niezwykle seksowne i o dużym temperamencie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama