Reklama

Ciekawe sposoby na wykorzystania cukru do pielęgnacji urody

Cukier jest substancją wywołującą w nas najczęściej dwojakie uczucia. Z jednej strony, jedzenie go pod różnymi postaciami sprawia nam przyjemność, bez której często nie wyobrażamy sobie życia. Ciastka, czekolada, batoniki, napoje gazowane, cukier jest dosłownie wszędzie, by umilić nam życie i poprawić nastrój. Z drugiej jednak strony wszyscy chyba słyszeliśmy o problemach, jakie nadużywanie słodkości wywołuje w naszych organizmach. Niestety, współczesny świat ma problem, bowiem cukier dodawany jest do niemal wszystkich produktów spożywczych, co sprawia, że i tak wprowadzamy go w ogromnych ilościach do naszych organizmów. Złowieszcze diagnozy dietetyków i lekarzy nie powinny przesłonić nam jednak faktu, że cukier posiada także szereg wartościowych zastosowań i może być skutecznie wykorzystany do innych celów niż tylko jedzenie. Oto kilka z nich.

Reklama

Łagodzący peeling do ciała

Cukier zawiera cudowne właściwości złuszczające, które można wykorzystać przygotowując peeling do ciała. W celu przygotowania peelingu wymieszaj cukier z olejkiem (może być to olej kokosowy, migdałowy, jojoba lub z oliwy) w celu uzyskania rzadkiej pasty. Możesz dodać olejków eterycznych wedle uznania. Delikatnie wmasuj miksturę w skórę a następnie zmyj czystą wodą.

Innym sposobem jest dokładne zmiażdżenie dojrzałego banana, dodanie do tego 3 łyżeczek cukru i jednej łyżeczki oleju z oliwy. Podobnie jak wyżej, wmasuj miksturę w skórę, a następnie spłucz wodą.

Kojący peeling do ust

Rozpuść odrobinę oleju kokosowego lub oliwkowego z cukrem i dodaj miętowego olejku eterycznego. Posmaruj roztworem usta, pozwól przeschnąć, a następnie zliż z ust.

Spraw aby położona szminka trzymała się dłużej

Nakrusz trochę cukru na swoje usta po tym, jak położyłaś szminkę, pozwól ustom przeschnąć a następnie je obliż. Cukier wyciągnie ze szminki wodę, przez co będzie ona wyraźniejsza i jaśnieć pełniejszym kolorem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama