Reklama

8 wskazówek, jak konturować i rozjaśniać twarz

Wiele kobiet unika konturowania i rozjaśniania twarzy. Jednak prawda jest taka, że to wcale nie jest tak trudne, jak się wydaje. Aktualnie wszystkie techniki są proste i przyjemne. Bardzo szybko można podkreślić rysy twarzy, a nawet wyrównać asymetrię. Jeśli wcześniej nie próbowałaś, oto 8 porad, które pomogą ci zacząć przygodę z konturowaniem twarz.

Reklama

Zwężenie nosa

By zwęzić nos, musisz nałożyć odrobinę jasnego pudru na jego koniec i grzbiet, a następnie nałożyć odrobinę ciemniejszego odcienia na boki nosa. Puder powinien być kilka odcieni ciemniejszy niż odcień skóry. Pozbądź się nadmiaru pudru pędzelkiem. Twój nos dzięki kontrastującym odcieniom pudru będzie wydawał się mniejszy i cieńszy.

Podkreślenie kości policzkowych

Wykonturujesz twarz, jeśli użyjesz różnych odcieni podkładu. Aby podkreślić kości policzkowe, nałóż pod nimi podkład o jeden odcień ciemniejszy niż podkład, z którego korzystasz na co dzień. Pamiętaj, by dobrze rozetrzeć granice podkładu, by całość wyglądała naturalnie. W ten sposób wyeksponujesz kości policzkowe. Jeśli nie używasz podkładu w płynie, to samo możesz osiągnąć z pomocą podkładu w pudrze.

Wyrównanie zarysu nosa

Jeśli twój nos jest lekko nierówny, możesz poprawić jego kształt z pomocą jaśniejszych i ciemniejszych tonów. Wystarczy nałożyć więcej ciemnego cienia na część nosa, która wydaje się pełniejsza, a następnie dobrze rozetrzeć kolory.

Rozjaśnianie łuku brwiowego

Dzięki tej wskazówce sprawisz, że twoje oczy będą wyglądać na bardziej otwarte, a łuki lekko się uniosą, i to bez pomocy chirurga plastycznego! Po nałożeniu cieni do powiek użyj delikatnego jasnego koloru, by rozświetlić łuk brwiowy i wewnętrzny kącik oka. Dzięki temu stworzysz iluzję optyczną, że oko znajduje się wyżej.

Podkreślenie kształtu twarzy

Możesz pokreślić naturalne rysy twojej twarzy i nadać im ostrzejszego wyglądu poprzez przyciemnienie miejsc, na które padają cienie. Spójrz na swój kontur twarzy i podkreśl takie miejsca jak kości policzkowe, czoło lub podbródek. Na koniec rozświetl wypukłe miejsca twarzy.

Optyczne skrócenie nosa

Jeśli chcesz skrócić wygląd nosa, nałóż bronzer na grzbiet nosa, zamiast po bokach. W ten sposób twój nos wyda się krótszy.

Pozbycie się drugiego podbródka

Aby pozbyć się drugiego podbródka lub by zwęzić okrągłą twarz, nałóż bronzer pod kośćmi policzkowymi i wzdłuż linii szczęki. Powstały cień odwróci uwagę od podbródka.

Rozświetlenie i cieniowanie

Konturowanie twarzy nie jest nauką ścisłą. Tak naprawdę jest łatwe i z odrobiną praktyki możesz osiągnąć zadziwiające zmiany w wyglądzie twarzy. Popatrz na rysy twarzy i to, jak rzucają cienie na resztę twarzy, a następnie konturuj twarz tak, by zmniejszyć te cienie lub je przyciemnić. Po prostu należy rozjaśnić te miejsca, które chcesz wyeksponować, i przycienić te, które chcesz ukryć.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama