Reklama

8 trików makijażowych, które wykonasz w mgnieniu oka

Kiedy się śpieszysz, to każda sekunda jest cenna i na pewno nie chcesz jej marnować na robienie makijażu. Triki makijażowe są przeznaczone nie tylko dla tych, który chcą zaoszczędzić czas, lecz także pieniądze. Może nie wykorzystasz tych wszystkich porad w tej sekundzie, jednak warto o nich pamiętać. Oto 8 trików makijażowych, które sprawią, że będziesz wyglądać wspaniale, nawet wtedy, kiedy masz mało czasu.

Reklama

Rozgrzej eyeliner przed użyciem

Eyeliner będzie o wiele łatwiejszy w użyciu, jeśli go trochę rozgrzejesz. Sprawi to, że będzie on miększy i będzie ci się nim łatwiej malować. Tym sposobem zrobisz idealną kreskę na oku za pierwszym razem. Najszybszym sposobem na jego rozgrzanie jest podstawienie go na kilka sekund pod podmuch gorącego powietrza z suszarki.

Miksuj maskary dla lepszego efektu

Aby zapobiec rozmazywaniu się tuszu, możesz połączyć tusz przedłużający rzęsy z tuszem wodoodpornym. Najpierw nałóż maskarę wydłużającą, odczekaj aż wyschnie, a następnie nałóż na nią tusz wodoodporny. Wykorzystasz wszystkie właściwości obu produktów, a pod koniec dnia będziesz mogła je w łatwy sposób zmyć.

Jak sprawić, aby szminka miała żywy kolor?

Jeśli chcesz, aby kolor twojej szminki był naprawdę wyrazisty, to przed jej nałożeniem obrysuj usta kredką. Dzięki temu kolor pomadki będzie utrzymywał się dłużej.

Jak nakładać matową szminkę do ust?

Nic nie odznacza niedoskonałości ust tak, jak matowa szminka, dlatego zawsze przed jej nałożeniem złuszczaj usta. Wystarczy, że przetrzesz je mieszanką oliwy z oliwek i brązowego cukru. Dzięki temu twoje usta będą miękkie i nawilżone, a matowa szminka będzie się łatwo po nich rozprowadzać.

Nakładaj podkład po tym, jak pomalujesz oczy

Zawsze nakładaj podkład po tym, jak pomalujesz oczy, ponieważ dzięki temu będziesz mogła w łatwy sposób poprawić błędy i usunąć osypany cień do powiek. Jest to szczególnie ważne, jeśli robisz na przykład smokey eyes.

Utrwal makijaż lakierem do włosów

Nie zalecamy używać tego sposobu na co dzień, jednak w szczególnych przypadkach trik ten może okazać się pomocny. Niewielka ilość lakieru do włosów utrwali makijaż i sprawi, że nie będzie się on rozmazywał. Pamiętaj, że ma to być naprawdę niewielka ilość lakieru. Podczas jego nakładania nie zapomnij także zamknąć oczu i wstrzymać oddechu. Lakier do włosów sprawi także, że nie będziesz się błyszczeć, a makijaż będzie się długo utrzymywał.

Jak prawidłowo nakładać bronzer?

Oto prosty sposób na to, aby bronzer wyglądał bardziej naturalnie. Podczas jego nakładania namaluj liczbę 3 na swojej twarzy. Górną część trójki tworzy linia włosów, następnie środek kości policzkowej i na samym końcu linia żuchwy. Dzięki temu sposobowi bronzer będzie nałożony w odpowiednim miejscu i ładnie wykonturuje buzię.

Maluj się w świetle dziennym

Kiedy się malujesz, siadaj blisko okna, ponieważ dzięki temu będziesz wiedziała, jak twój makijaż będzie wyglądał w dziennym świetle, czyli wtedy, kiedy wyjdziesz z domu. Jest to zdecydowanie lepsze, niż zorientowanie się, że coś jest nie tak, w momencie, kiedy dotrzesz do pracy!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama