Reklama

7 makijażowych błędów, które cię postarzają

Makijaż stosujemy po to, by wyglądać ładniej i podkreślić nasze naturalne cechy, jednak często popełniamy niektóre błędy makijażowe, które sprawiają, że wyglądamy starzej. Oto kilka przydatnych rad, które pozwolą tego uniknąć.

Reklama

Uśmiechanie się podczas nakładania różu

Róż to cudowny kosmetyk, który odświeża wygląd skóry i podkreśla jej kolor. Jednak gdy źle go nałożysz, może dodać ci lat. Na przykład wiele kobiet uśmiecha się przy nakładaniu różu, co jest świetną techniką, gdy jest się młodym. Niestety w wiekiem skóra wiotczeje, a wtedy konieczna jest zmiana techniki nakładania różu. W takim wypadku musisz nałożyć róż na najwyższy punkt kości policzkowych, ale niezbyt blisko nosa. Następnie musisz pociągnąć kolor ku skroniom większym pędzelkiem. Oprócz tego powinnaś unikać ciemnych kosmetyków. Wybieraj neutralne odcienie różu lub koralu, które cię odmłodzą i będą wyglądać naturalnie.

Za dużo błyszczących drobinek

Z kosmetykami zawierającymi drobinki nie wolno przesadzać. To bardzo postarza! Nie nakładaj takich kosmetyków na całą twarz czy policzki, bo wtedy podkreślisz każdą zmarszczkę i niedoskonałość. Jeśli chcesz rozświetlić daną część twarzy, najlepiej nałożyć rozświetlacz na kości policzkowe, odrobinę pod łukiem brwiowym, nad górną wargą i w wewnętrznych kącikach oczu. Pamiętaj, nie rozświetlaj całej twarzy!

Puder podkreśla zmarszczki

Utrwalenie makijażu pudrem jest bardzo ważne, jednak pudru wymagają tylko miejsca strefy T, czyli czoło i nos, a także okolice brody –  to są miejsca, które najszybciej się przetłuszczają i błyszczą. Inne miejsca nie wymagają użycia pudru, bo to tylko podkreśli zmarszczki. Kolejna rada: jeśli chcesz wyglądać młodziej, nigdy nie nakładaj pudru pod oczami.

Za dużo korektora pod oczy

Jeśli chcesz zamaskować ciemne worki pod oczami, lepiej naucz się robić to poprawnie. Okolice wokół oczu są bardzo delikatne i wymagają odpowiedniej pielęgnacji i nawilżenia. Jeśli nałożyć w te miejsca za dużo korektora lub korektor o zbyt jasnym kolorze, osiągniesz efekt odwrotny do zamierzonego. Zamiast rozświetlenia i rozjaśnienia oczu sprawisz, że będziesz wyglądać starzej, bo podkreślisz wszystkie linie i wgłębienia. A więc co trzeba zrobić? Nałóż cienką warstwę korektora pod oczy specjalnym pędzelkiem do makijażu tylko w okolicach ciemniejszych miejsc pod oczami. Efekt będzie bardziej naturalny.

Za dużo podkładu

Za gruba warstwa podkładu może cię postarzeć nawet o dziesięć lat. Profesjonalni makijażyści zawsze starają się dążyć do nieskazitelnego wyglądu używając jak najmniejszej ilości produktu. Najlepiej, jeśli mimo podkładu nadal jesteś w stanie dostrzec strukturę swojej skóry. Poza tym, niejedna ankieta wykazała, że mężczyźni wolą bardziej naturalny wygląd.

Rozpływanie się pomadki

Z wiekiem kontur naszych ust zanika, a z tego powodu pomadka może się rozpływać, rozmazywać i wchodzić w zmarszczki wokół ust. Aby uniknąć tego problemu, najpierw obrysuj usta kredką, a następnie nałóż pomadkę lub błyszczyk. Dzięki temu kosmetyk dłużej utrzyma się na ustach.

Za dużo konturówki

Jeśli nałożysz za dużo konturówki poza naturalną linia ust, chcąc sprawić, by twoje usta wyglądały na pełniejsze, osiągniesz efekt przeciwny do zamierzonego, bo postarzysz się, zamiast dodać uroku. Kolejnym błędem jest zbyt ciemna kredka, która również doda ci lat. Pamiętaj, by używać kredki w kolorze ust lub kredki dokładnie w kolorze szminki. Nie wyjeżdżaj za bardzo poza linię ust –  wystarczy 1-2 mm.

10. Za dużo tuszu do rzęs

Są maskary, które sklejają rzęsy i robią grudki na rzęsach. Z tego powodu twoje rzęsy mogą nie wyglądać tak zalotnie, jakbyś chciała, a dodatkowo może cię to postarzyć. Co należy zrobić, by tego uniknąć? Unikaj zbyt gęstych tuszy, pamiętaj, by podkręcić rzęsy zalotką i nie nakładaj tuszu na dolne rzęsy.

Podsumowując, pamiętaj, że to, jak wyglądasz, odzwierciedla twoje wnętrze, dlatego jeśli chcesz wyglądać młodziej, musisz czuć się młodziej.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama