Reklama

7 błędów, które popełniasz zmywając makijaż

Dla większości osób usuwanie makijażu jest ostatnią czynnością, jaką wykonują pod koniec dnia i chcą zrobić to szybko, tak aby móc się wreszcie położyć spać. Oczywiście, jeśli nie zapominają tego zrobić. Jeśli należysz do osób, które uważają, że zmycie makijażu to 1 minuta i możesz zrobić to, używając tylko chusteczki do demakijażu, to powinnaś przeczytać poniższy tekst, aby dowiedzieć się o popełnianych przez ciebie błędach podczas tego procesu.

Reklama

Złotą zasadą zmywania makijażu jest... niezapominanie o tym!

Lista błędów popełnianych podczas usuwania makijażu nie mogłaby się obejść bez największego z nich. Nigdy nie zapominaj zmyć makijażu, nie ważne jak bardzo jesteś zmęczona i czy masz go dużo, czy mało. W nocy twoja skóra się regeneruje, a jeśli pory są zatkane makijażem, to nie będzie ona w stanie tego zrobić. Ucierpi na tym twoja cera, na której mogą pojawić się wypryski.

Używasz tylko i wyłącznie chusteczek do demakijażu

Chusteczki do demakijażu mogą wydawać się szybką i prostą metodą jego usunięcia, jednak nie oczyszczają one dokładnie skóry, tylko usuwają wierzchnią warstwę makijażu. Są one przydatne jako pierwszy krok całego zabiegu, jednak po ich użyciu musisz ponownie umyć twarz.

Nie spinasz włosów

Kiedy zmywasz makijaż, musisz upiąć włosy w kok lub kucyk, ponieważ dzięki temu nie tylko nie będą ci one przeszkadzały, lecz także będziesz mogła usunąć cały makijaż aż po linię włosów.

Zmywasz tusz do rzęs w złą stronę

Podczas usuwania tuszu musisz być szczególnie ostrożna, ponieważ możesz uszkodzić rzęsy i niektóre powyrywać. Zamknij oczy i delikatnie usuń maskarę w kierunku wzrostu rzęs.

Usta zmywasz na samym końcu

Usta powinny być pierwszym miejscem, z którego zmywasz makijaż. Zmywając czy to pomadkę w kolorze nude, czy też błyszczyk, rozcierasz ją na resztę twarzy. Usuwając szminkę z ust w pierwszej kolejności, sprawisz, że jej pozostałości zmyją się podczas czyszczenia reszty twarzy.

Nie oczyszczasz twarzy podwójnie

Zawsze powinnaś oczyścić twarz podwójnie, tak aby upewnić się, że makijaż został dokładnie usunięty. Usuń makijaż i oczyść twarz, a następnie umyj ją ponownie. Dzięki temu twoja skóra będzie czysta i poprawi się także krążenie krwi, dzięki czemu będziesz miała ładną i rumianą cerę.

Nie robisz tzw. parówki

Nie jest to niezbędne podczas każdego usuwania makijażu, jednak zrobienie jej od czasu do czasu, pozwoli na dogłębne oczyszczenie porów. Namocz ręcznik w gorącej wodzie, pozwól, aby trochę ostygnął, a następnie umieść go na swojej twarzy na parę minut (upewnij się, że ręcznik nie jest zbyt gorący). Para otworzy twoje pory i zmiękczy skórę, dzięki czemu resztki makijażu w łatwy sposób wydostaną się z twojej skóry.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama