Reklama

6 porad jak uzyskać perfekcyjne usta w kolorze nude

Usta w kolorze nude wyglądają dobrze zarówno w dziennym, jak i wieczornym makijażu, jednak należy znać sposób, który sprawi, że będą wyglądały one ładnie! Nie jest to nic trudnego i każda dziewczyna może wyglądać dobrze w tego typu makijażu. Oto 6 porad jak uzyskać perfekcyjne usta w kolorze nude. Spróbuj, a przekonasz się sama!

Złuszcz usta

Chcemy, aby nasze usta były gładkie i „całuśne”, a ich złuszczenie może nam w tym pomóc! Malując usta na jasny kolor, sprawiamy, że ich niedoskonałości są bardziej widoczne. Prostym sposobem na złuszczenie ust jest użycie do tego celu szczoteczki do zębów lub specjalnego produktu. Pamiętaj jednak, aby powtarzać ten zabieg regularnie.

Używaj korektora

Nałóż korektor wokół ust i na nie, aby uzyskać idealny efekt. Korektor powinien być takiego samego koloru, jak twoja skóra. Tym sposobem zredukujesz zaczerwienienie wokół ust, a twój błyszczyk nie będzie odkładał się w ich załamaniach. Dzięki temu kolor szminki będzie również wyglądał bardziej naturalnie. Pamiętaj także, aby zatrzeć granice między kolorami (jeśli nie chcesz używać korektora, to możesz zamienić go na bazę do ust)!

Wypełnienie

Wypełnij usta kredką w odcieniu szminki. Kredka powinna być miękka i mieć kremową konsystencję. Będzie ona pełniła również rolę bazy pod szminkę. Dzięki temu będzie ona trwalsza, a kontur ust będzie bardziej zaznaczony.

nakładanie szminki

Próbowałam wiele różnych technik nakładania szminki: pędzelkiem i bezpośrednio z opakowania, jednak robiąc to w ten sposób, zauważyłam, że szminka zaczyna odkładać się w załamaniach ust i wygląda dziwnie. Z mojej perspektywy najlepszą metodą nakładania szminki w kolorze nude jest nakładanie jej palcem. Dzięki temu sposobowi naprawdę widać różnicę. Spróbuj. Szminka wygląda na gładszą i utrzymuje się dłużej.

Wybierz odpowiedni dla ciebie kolor

Mając na ustach szminkę w kolorze nude bardzo łatwo jest o wygląd ducha lub osoby chorej. A przecież tego nie chcemy! Chcemy podkreślić naszą urodę, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedni kolor szminki, który będzie pasował do odcienia twojej skóry. Jeśli masz jasną karnację, to najlepsze dla ciebie będą pomadki w kolorze brzoskwiniowym i różowawym. Jeśli twoja karnacja jest ciemna lub średnio ciemna, to powinnaś używać ciepłych odcieni lub brzoskwiniowego beżu (trzymaj się z daleka od kolorów białych i bardzo jasnych!).

Dodaj swoim ustom trochę blasku!

Jeśli masz usta w kolorze nude, to wybieraj pomadkę nawilżającą lub nakładaj na szminkę bezbarwny błyszczyk, ponieważ matowe usta w jasnym kolorze będą wyglądały jak z makijażu na Halloween.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama