Reklama

5 mitów na temat szminek

Śmiałe pociągnięcie ust pomadką i szybka aplikacja maskary lub eyelinera to mój codzienny sposób na makijaż. Ostatnio przerzuciłam się na bezpieczniejsze, bardziej naturalne opcje, ponieważ muszę nakładać ponownie pomadkę, błyszczyk i balsam do ust kilkanaście razy. Pomyśl, ile z tego połknęłam! Mówi się, że kobieta w ciągu dziesięciu lat spożywa trzy i pół kilograma pomadek. Na szczęście istnieją teraz produkty do ust o wspaniałych kolorach i jednocześnie bezpiecznych składnikach. Koniecznie przeczytaj o pięciu błędnych przekonaniach, jakie możesz mieć na temat swoich ulubionych odcieni.

Nie potrzebujesz pomadki w kolorze naturalnym

W twojej ulubionej szmince może się kryć kilka okropnych składników. Oto 5 z najpowszechniejszych:

Pomadki często zawierają szkodliwe metale ciężkie takie jak ołów, nikiel i chrom. Nie znajdziesz ich na liście składników, ponieważ ich występowanie nie jest zamierzone; przyłączają się do minerałów i barwników. Firmy jednak nie są zobligowane ani do ujawniania ich obecności, ani do ich usuwania.

Pomadki często zawierają wazelinę lub „smołę węglową”. Brzmi okropnie, prawda?

Pomadki często zawierają zapachy ukryte pod tajemniczymi nazwami. Firmy nie muszą ujawniać składników substancji zapachowych, na które często składa się wiele chemikaliów, w tym toksycznych ftalanów. Zapachy ukrywają się pod nazwami „fragrance”, „perfume” lub „parfum”.

Pomadki nierzadko zawierają też substancje smakowe. Producenci nie są zobligowani do ujawniania również i tych składników.

Pomadki często zawierają parabeny, popularne konserwanty, które niekorzystnie wpływają na nasze hormony.

To, co nakładamy na nasze ciało, powinno składać się z substancji, które można wymówić i przeliterować.

Pomadki nigdy nie są trwałe

Rzadko teraz używam konturówek do ust, ale ta metoda jest zawsze niezawodna, kiedy chcemy, aby pomadka dłużej trzymała się na ustach. Kiedy chcę, aby mój kolor utrzymał się przez dłużej niż, powiedzmy, 5 minut, nakładam szminkę na usta, osuszam chusteczką i jeszcze raz ją nakładam.

Pomadki wysuszają usta

Niektóre „długotrwałe” pomadki wysuszą twoje usta bardziej niż Sahara. Wyciągają wilgoć z ust, a kiedy kolor utrzymuje się na suchej skórze. Nie jest to ładny widok.

Nie powinnaś stosować czerwonej pomadki

Czerwone usta i paski to jedne z najstarszych blogerskich frazesów! Każdy może pomalować usta na czerwono, wystarczy tylko znaleźć odpowiedni dla siebie odcień.

Nie można nakładać więcej niż jeden kolor

Nakładanie różnych kolorów jest najlepszym sposobem na stworzenie swojego osobistego odcienia. Zasada dotycząca aplikacji: kiedy nakładasz warstwę pomadki, najlepiej jest zacząć od produktu, który jest najbardziej matowy lub ma najbardziej nasyconą barwę. Oznacza to, że najpierw będziemy nakładać pomadkę, a następnie na samym końcu błyszczyk lub balsam do ust. Swoje idealne odcienie znaleźć można online.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama