Reklama

4 szkodliwe składniki tuszu do rzęs

Kosmetyki do oczu, takie jak tusz do rzęs mogą uszkodzić wzrok, zwłaszcza jeśli pozostaną na rzęsach przez noc. Ponadto ważne jest, aby częściej wymieniać stary tusz na nowy. Tak samo ważne jest, aby wiedzieć jakie składniki znajdują się w produktach do makijażu. Oto 4 składniki tuszu do rzęs, które mogą powodować wiele problemów zdrowotnych.

Reklama

Parabeny

Parabeny są stosowane w kosmetykach, między innymi w tuszach do rzęs, aby zapobiec rozwojowi bakterii. Natomiast wysokie stężenie parabenów może powodować nowotwory piersi.

Proszek aluminium

Aluminium jest metalem stosowanym w kosmetyce, w celu barwienia produktów. Jest neurotoksyną o znacznie gorszym działaniu niż rtęć.

Glikol propylenowy

Glikol propylenowy jest najczęstszym składnikiem tuszy do rzęs, który może powodować podrażnienie skóry. U osób, które są wrażliwe na ten składnik pojawia się alergiczne zapalenie skóry spowodowane przez bezpośredni kontakt z alergenem.

Octan retinylu

Jest to najbardziej szkodliwy składnik tuszu do rzęs. Octan retinylu może produkować nadmiar reaktywnych form tlenu, które przeszkadzają w sygnalizacji komórkowej powodując mutacje w genach.

Przed zakupem kosmetyków zawsze sprawdź ich skład. Dzięki temu zapobiegniesz potencjalnym uszczerbkom na zdrowiu. Alternatywną i bezpieczną formą tuszu do rzęs jest jego naturalny odpowiednik.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama