Reklama

4 sposoby na podkręcenie rzęs

Podkręcone rzęsy nadają młodzieńczego wyglądu i sprawiają, że wyglądają na dłuższe i pełniejsze. Oto różne sposoby na podkręcenie rzęs:

Podkręć swoje rzęsy używając palców

Najpierw nałóż maskarę i poczekaj, aż wyschnie. Teraz popchnij rzęsy do góry opuszkami palców i przytrzymaj je w ten sposób przez minutę. Czynność powtarzaj kilka razy, do momentu aż uzyskasz oczekiwany efekt.

Wskazówka dotycząca używania zalotki

Kolejnym (oczywistym) sposobem na podkręcenie rzęs jest użycie zalotki. Używaj jej na czystych rzęsach, zanim nałożysz maskarę.

Oto kilka wskazówek, które sprawią, że będziesz używała zalotki jak profesjonalista:

Zacznij podkręcanie rzęs od ich nasady i upewnij się, że wszystkie rzęsy są w zalotce. Uważaj także, aby nie złapać nią skóry, ponieważ może być to dość bolesne. Przytrzymaj zalotkę przez około 5 sekund.

Podkręcaj rzęsy w 3 sekcjach: u nasady rzęs, pośrodku i przy ich brzegach. W ten sposób uzyskasz piękne i naturalnie podkręcone rzęsy.

W wyjątkowych sytuacjach (czyli bardzo rzadko!) możesz użyć zalotki na pomalowanych rzęsach, jednak upewnij się wtedy, że tusz zdążył całkowicie wyschnąć. Podkręcając w ten sposób rzęsy, upewnij się także, że nie ściskasz ich za mocno, ponieważ mogą się one przykleić do zalotki, przez co mogą zostać zniszczone, a nawet wyrwane.

Pamiętaj, że metodę tą możesz używać tylko w wyjątkowych sytuacjach, ponieważ możesz zniszczyć sobie rzęsy.

Możesz delikatnie podgrzać zalotkę suszarką, aby uzyskać piękny efekt. Unikaj jednak przegrzania tego przyrządu, ponieważ gorący metal blisko oka jest niebezpieczny i może spowodować jego uszkodzenie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama