Reklama

3 zastosowania szałwii do pielęgnacji skóry i włosów

Szałwia to jedna z najstarszych roślin leczniczych. Wykorzystywana już w starożytnym Egipcie, kiedy to używano szałwię do zatrzymywania krwawienia z ran i dezynfekcji. Ma także właściwości lecznice w chorobach żołądka. Suszone liście szałwii odstraszają owady. Olejek z szałwii stosuje się w kosmetyce, a surowe liście z powodzeniem stosuje się w kuchni. Poznaj 3 proste sposoby na wykorzystanie tej rośliny w pielęgnacji skóry i włosów.

Reklama

Szałwia na włosy

Szałwia może uczynić cuda dla twych włosów. Zachowa naturalny kolor włosów i nada im połysk. Po umyciu włosów szamponem, wypłucz je w naparze z szałwii. W 500 ml zaparz 3-4 łyżki zmielonych liści szałwii. Zostaw do zmacerowania na 8-10 godzin. Przecedź i wypłucz w nim włosy.

Odcedzonych liści szałwii nie wyrzucaj. Możesz wykorzystać je do ponownego przygotowania naparu. Zalej szałwie ponownie 500 ml wody i zagotuj. Po ostudzeniu możesz używać naparu do płukania włosów.

Dla czarnych i siwych włosów przygotuj napar w równych częściach z szałwii i czarnej herbaty. Szałwia jest dobra dla siwych włosów, wzmacnia i przywraca im kolor.

Szałwia na cerę

Jeśli masz powiększone pory i plamy na skórze, przemywaj twarz codziennie rano i wieczorem naparem z szałwii. Możesz na skórę twarzy przyłożyć kompres nasączony naparem z szałwii i trzymać go na skórze przez 15 minut.

Ponadto jeśli będziesz systematycznie pocierać zęby liściem szałwii, staną się bielsze i jaśniejsze. Jeżeli zastosujesz napar z szałwii do płukania ust, ochronisz zęby i dziąsła przed działaniem bakterii, a także twój oddech będzie świeży.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama