Reklama

3 sposoby na domowy eyeliner

Eyelinery były używane przez wieki, po to by kobiety wyglądały pociągająco. Egipcjanie jako pierwsi stosowali kohl i antymonit do podkreślenia oczu. Wyróżnia się 2 rodzaje eyelinerów na bazie wody i emulsji oleju. Poznaj tajniki wykonania eyelinera w domu.

Reklama

Eyeliner na bazie wody

W małej miseczce zmieszaj 1/2 łyżeczki węgla aktywowanego z paroma kroplami wody destylowanej. Węgiel aktywowany z łatwością kupisz w aptece. Pokrusz odpowiednią ilość tabletek. Jeżeli posiadasz węgiel w kapsułkach, wysyp zawartość kapsułki. Zmieszaj razem z wodą na gładką pastę. Przełóż do małego słoiczka lub puszki. Przechowuj w lodówce i nie trzymaj go dłużej niż kilka tygodni. Używając eyelinera wyciągnij odrobinę na szklane naczynie. Bardzo ostrym pędzelkiem zanurz w paście. Nałóż na dolną i górną powiekę. Dla najlepszych efektów kreśl linie paroma pociągnięciami niż robiąc jedną długą. Umyj pędzelek za każdym razem, gdy z niego korzystasz i wytrzyj do sucha.

Eyeliner z woskiem pszczelim

* 1/2 łyżeczki startego wosku pszczelego

* 1/2 łyżeczki oleju kokosowego

* 1/4 łyżeczki węgla aktywowanego

* 1/4 łyżeczki wody destylowanej

Rozpuść olej i wosk razem. Wówczas dodaj węgiel aktywowany. Gdy już otrzymamy gładką pastę dodaj wody i zamieszaj. Jeśli woda się oddzieli od oleju, należy dodać odrobiny lecytyny. Pastę przechowuj w lodówce do miesiąca. Nakładaj jak w powyższym kroku.

Eyeliner z olejem

* 1 łyżeczka węgla aktywowanego

* olej do wyboru: jojoba, awokado lub słodkich migdałów

Łyżeczkę węgla należy dodać do oleju. Zmieszać na gładką masę. Jeżeli pasta jest zbyt rzadka dodaj więcej węgla. Nakładaj na powieki pędzelkiem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama