3 domowe sposoby na zaschnięty tusz do rzęs

Największym problemem tuszów do rzęs jest to, że wysychają dość szybko. Generalnie kobiety wolą go wyrzucić i kupić nowy, a to się zdarza co 2-3 miesiące. Dobrą wiadomością jest to, że od tej pory nie będziesz zmuszona wyrzucić zaschniętego tuszu do rzęs. Oto trzy sposoby na zaschnięty tusz.

Powodem przez który tusz wysycha to częste wpuszczanie powietrza do tubki. Aby unikać wysychania tuszu należy ograniczyć ilość poruszania szczoteczką wewnątrz tubki z tuszem.

Sposób 1 – krople do oczu

Najlepszy sposób na odnowienie zaschniętego tuszu jest wpuszczenie do środka 10 kropli płynu do oczu. Zamknij tubkę i mocno nią wstrząśnij. Następnie wyciągnij szczoteczkę i zamieszaj tusz w tubce. Twój tusz będzie jak nowy.

Sposób 2 – ciepła woda

To kolejny skuteczny sposób na odnowienie tuszu. Wyciągnij szczoteczkę z tubki i zamocz ją w gorącej wodzie na kilka minut. Wyjmij szczoteczkę i włóż ją z powrotem do tubki z tuszem. Podczas używania tuszu unikaj wpompowywania powietrza do tubki.

Sposób 3 – moczenie w ciepłej wodzie

W małym rondelku zagrzej wodę. Gdy zacznie wrzeć, wrzuć tubkę tuszu do wody. Zmniejsz ogień pod garnkiem i zostaw na kilka minut. Ostrożnie wyjmij tubkę z wody i sprawdź czy tusz nadal jest zaschnięty. Jeśli tak, wówczas wlej do tubki kilka kropel oliwy. Wstrząśnij tubką i zamieszaj tusz szczoteczką.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama