Reklama

3 domowe sposoby na usunięcie niechcianego owłosienia

Usuwanie niechcianych włosów to częsty problem połowy ludzkości. Skóra pod pachami jest szczególnie wrażliwa, zwłaszcza że w tym miejscy znajdują się gruczoły potowe. Jeśli szukasz naturalnych sposobów na usunięcie owłosienia, jesteś w dobrym miejscu. Oto kilka metod z wykorzystaniem produktów, które z pewnością znajdziesz w pobliskim sklepie.

Reklama

Kurkuma

Kurkuma spowalnia wzrost włosów. By z jej pomocą pozbyć się włosów musisz wymieszać jedną łyżkę kurkumy z dwiema łyżkami mleka i zamieszać w celu utworzenia pasty. Następnie nałóż maseczkę pod pachami i pozostaw do wyschnięcia. Gdy już wyschnie, spłucz ciepłą wodą. Kurkuma może zostawić na skórze żółte plamy, aby się ich pozbyć, przetrzyj skórę wacikiem nasączonym mlekiem.

Cytryna i cukier

Wymieszaj dwie łyżki soku z cytryny z jedną łyżką białego cukru. Zamieszaj razem na masę o gęstości ciasta. Zastosuj ją na skórę pod pachami i zostaw na kilka minut. Następni za pomocą czystej i mokrej ściereczki zmyj pastę ze skóry.

Jajko i mąka kukurydziana

Zmieszaj ze sobą jedno jajko oraz 1 ½ łyżki mąki kukurydzianej. Połącz te dwa składniki na gładką jednolitą pastę. Nałóż pastę na skórę pod pachami i pozostaw ją do całkowitego wyschnięcia. Następnie zmyj ciepłą wodą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama